x-kom hosting

Smart Home i dobór komponentów

Gorack
utworzono
utworzono

Chciałbym rozpocząć swoja przygodę ze smart home ale nie wiem czy dobrze kombinuję. Namiastką jaką obecnie posiadam są urządzenia zgodne ze Smart Things i LG ThinQ (klimatyzator, TV, lodówka czy suszarka) którymi mogę sterować z poziomu telefonu. Chciałbym pójść dalej i skonfigurować sterowanie światłem (najchętniej producent zgodny ze Smart Things), roletami zewnętrznymi (tutaj chodzi mi po głowie Somfy) oraz alarm z bezprzewodowymi czujkami (minimum 4). Co do ostatniego to widziałem taki zestaw z HIK Vision (np. ALARM BEZPRZEWODOWY HIKVISION WiFi ZESTAW DO DOMU 8330981750 - Allegro.pl) tylko czy da się to wszystko spiąć w jednej aplikacji? 

Czy może powinienem zainteresować się centralką smart home od Aeotec i na urządzeniach z nią zgodnych budować system kompatybilny ze Smart Things?

Gorack
komentarz
komentarz

Temat nieaktualny. Rozeznałem się sam w temacie i jakby ktoś szukał podobnego rozwiązania kompatybilnego ze Smart Things, można dokupić centralkę (Smart Home Hub) np. od Aeotec i pod to można podłączać inne urządzenia jak choćby czujki, kamery czy syreny alarmowe. Somfy do kontroli rolet zewnętrznych jest kompatybilny i podobnie można skonfigurować oświetlenie choćby od Philips HUE i mieć wszystko w jednej aplikacji.

  • Dziękuję 1
Anawa
komentarz
komentarz

Od Somfy (kontrola rolet)) do współpracy z tą centralką jakie urządzenie jest wymagane?

Gorack
komentarz
komentarz

Rolety będę zakładał w drugiej połowie tego roku to jeszcze zbyt wnikliwie tego nie sprawdzałem. Z tego co wstępnie się orientowałem to ich urządzenia sterujące są po prostu kompatybilne z centralką Aeotec czy bardziej zaawansowanym Fibaro i to się ze sobą łączy poprzez Z-Wave.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.