x-kom hosting

360 urządzeń podłączonych do sieci (?)

cristian9
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

co jakiś czas wykonuję skanowanie "kontrola sieci" w programie Avast - to skanowanie m.in. pokazuje, jakie urządzenia są podłączone do danej sieci. Do tej pory robiłem to na WiFi i zawsze pokazywało tych kilka moich urządzeń podłączonych do mojego WiFi idącego z routera.
 

Tym razem czekam jeszcze na dostawę routera w nowym mieszkaniu i korzystam z neta łącząc się poprzez kabel ethernet połączony między laptopem a modemem (modem zaś podłączony kablem koncentrycznym do gniazda TV/SAT w ścianie). Nie musialem podawać żadnego hasła do sieci, połączenie pojawia się automatycznie.
 

Wykonując teraz skanowanie sieci, program antywirusowy pokazał, że do sieci jest podłączonych... ponad 360 urządzeń. Czy chodzi o wszystkie urządzenia w moim bloku, które korzystają z internetu od tego samego operatora? Zastanawiam się, czy to oznacza, że ta sieć jest w jakiś sposób otwarta i ktoś może np. włamać się do moich zasobów na komputerze? 


Czy powinno się ustawić jakieś hasło w przypadku łączenia przez kabel z modemem? Jak to działa? Jestem raczej laikiem w tych tematach...

Edytowane przez cristian9

gavron7
komentarz
komentarz

Maska sieci jest różna od /32 dlatego widzisz inne urządzenia. Ot cała tajemnica. Normalne w niektórych przypadkach.

Czy można się włamać? Włamać możesz się zawsze :P

 

7 godzin temu, cristian9 napisał:

Czy powinno się ustawić jakieś hasło w przypadku łączenia przez kabel z modemem?

A jak Ty to sobie wyobrażasz??? I przede wszystkim po co?

 

 

 

Wiesz dlaczego wifi ma hasło? Nie dlatego aby ktoś nie włamał się, bo włamać można się i z hasłem. 

Hasło w wifi jest tylko i wyłącznie dlatego że nie wiadomo "gdzie" trafia sygnał czyli każdy w zasięgu może korzystać z Twojego neta.

A w przypadku połączenia przewodowego tylko TY możesz z niego korztystać (chyba że dasz sąsiadowi kabel)

 

cristian9
komentarz
komentarz

Dziękuję za wyjaśnienia. :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.