x-kom hosting

Komputer się przycina, nie płynny ruch myszki

8iket
utworzono
utworzono

Witam.

Zainstalowalem ostatnio klika programow z nieznbyt zaufanego zrodla oraz kliknalem w jakies dziwne maila z linka, gdzie windows defender wykryl mi wirusa i obawiam sie ze moge miec na komputerze jakies wirusy. Mam zainstalowane darmowe Malwarebytes ale nic nie znajduje. Czasami monitor mi mruga lub wylacza sie na 1-2 sek i ruch myszki jest jakby spowolniony.... moge miec zainstalowana jakas koparke do krypto albo inne badziewie ? jak to sprawdzic ? Windows 10, komputer 16gb RAM...

Gawel
komentarz
komentarz

W tym temacie tylko przeczytaj i daj logi 

 

 

8iket
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobione. Logi załączone. Szczerze? nic mi to nie mowi :)

Addition.txt FRST.txt
 

 

OPR DefaultSearchURL: Opera Stable -> hxxp://moisesplima.blogspot.com.br ? co to ?

Gawel
komentarz
komentarz

Tobie nie ale są tu ludzie którzy ci poradzą. Poczekaj troszkę zjawi się @Twój_Anioł_Stróż

8iket
komentarz
komentarz

Dodatkowo mam problem z tym, że ekran mi sie rusza albo wylacza na 1-2 sek.....normalnie widze jak sie rusza pasek. Mam WIndows 10 a monitor podlaczony przez DisplayPort... wywalilem sterowniki karty i zaktualizowalem na nowo z windows update ale dalej to samo. Widac np po lewej stronie ekranu jak pojawia sie bialy pasek i znika albo na polowe ekranu tez cos jakby sie szybko pojawialo i znikalo.... lub po prostu black sreen... 

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Z dolnej części logu Addition.txt wynika, że program Adobe Reader rodzi zbyt dużo błędów.

Jeśli używasz tego programu tylko do przeglądania PDF, to radzę zastąpić go lekkim programem SUMATRA PDF >https://www.programosy.pl/program,sumatra-pdf.html

 

Uruchom FRST.
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!)

Cytuj

START::
OPR DefaultSearchURL: Opera Stable -> hxxp://moisesplima.blogspot.com.br
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:
END::

W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

.

  • Dobra wypowiedź 1
8iket
komentarz
komentarz

Dziekuje, zrobione.

Mam dwie wersje Adobe . Jedna pro z jakiejś starej instalacji a druga DC, bo ta pro nie otwierała niektórych plików ponieważ był komunikat, że wersja jest zbyt stara. Można wywalić te wpisy co powodują bledy?

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Wpisy w logu (nowym) powinny zniknąć, bo w "fixlist" dałem komendę: Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}

Ta komenda usuwa stare zapisy w dzienniku zdarzeń.

8iket
komentarz
komentarz
Wpisy w logu (nowym) powinny zniknąć, bo w "fixlist" dałem komendę: Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
Ta komenda usuwa stare zapisy w dzienniku zdarzeń.

mam na myśli wpisy z Adobe które powodują błędy.

Przy okazji zapytam. Co może powodować drgawki ekrwnu ? Migotanie czy wyłączanie się na 1-2sek?? Sterowniki zaktualizowane problem dalej występuje. Może powodem być podłączenie dużej ilości urządzeń pod jedno gniazdko ??
Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz
Cytuj

mam na myśli wpisy z Adobe które powodują błędy.

Wpisy są tylko zapisami w Dzienniku Zdarzeń - i, wg mnie, już zostały usunięte przez FRST komendą "Powershell ..."

 

Cytuj

Co może powodować drgawki ekranu ? Migotanie czy wyłączanie się na 1-2sek?? Sterowniki zaktualizowane problem dalej występuje. Może powodem być podłączenie dużej ilości urządzeń pod jedno gniazdko ??

To pytanie nie dla mnie - nie znam się na sprawach sprzętowych.

8iket
komentarz
komentarz

@Twój_Anioł_Stróż Można jeszcze w jakiś sposób, przyśpieszyć, usunąć niepotrzebne pliki lub programy w windows 10 aby lepiej i szybciej pracował ? (jakies np wiadomości, pogoda, lokalizacja itd?)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.