x-kom hosting

Problem z podłączeniem 2 routera jako dodatkowe wifi

Desuu
utworzono
utworzono

Witam . Posiadam internet po światłowodzie z firmy Czajen (około 3lat) na routerze Dasan . Chciałem zwiększyć zasięg wifi , żeby w 2 domu (domy są połączone) też łapało . Mam stary router od tplinka archer v400 , którego używałem wcześniej do Orange. Podłączyłem go poprzez przewód ethernet ,wifi z tplinka jest aktywne i można się połączyć z nim lecz nie działa internet na nim . Prawdopodobnie trzeba konfigurację zmienić , potrafię wejść do ustawień lecz nie potrafię dobrze skonfigurować . Liczę na jakieś porady albo inne rozwiązania . Pozdrawiam

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Desuu napisał:

na routerze Dasan

to nie router :P

 

Godzinę temu, Desuu napisał:

archer v400

to router adslowy, a więc jedyną możliwością jest wyłączenie (o ile się da) serwera DHCP.

  • Super 1
Desuu
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie mogę zmienić opcji z DHCP. Myślałem jeszcze nad wzmocnieniem sygnału wifi poprzez jakiś wzmacniacz , ale nie wiem czy jest sens kupować coś takiego , jak teraz wifi nie łapie 2 domu praktycznie. I jaki kupić , żeby nie było problemu ze "sparowaniem" (mój to Dasan H660GM) ? Wzmacniacz sygnału , czy repeater ?

DHCP nie mogłem zmienić w ustawieniach od Dasan  , ale w TP-Link mogłem zmienić . Podmieniłem ip TP-Link na Dasan zmieniać ostatnią wartość i teraz działa . Router od TP-Link tworzy 2 sieć wifi i jest wszystko poprawnie . Dzięki za zainteresowanie .

Edytowane przez Desuu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.