x-kom hosting

Laptop służbowy, odblokowanie instalacji plików

pulcioh1121
utworzono
utworzono

Witam, nie dawno dostałem laptopa(Dell)służbowego który jest przyłączony do domeny, od pracodawcy dostałem pozwolenie na korzystanie z niego do rzeczy prywatnych. Niestety nie mogę na nim nic zainstalować ponieważ przy próbie instalacji wyskakuje komunikat aby wpisać login i hasło a gdy wpisuje swoje dane do logowania to pokazuje ze „żądana operacja wymaga podniesienia uprawnień”. Sprawdzałem w możliwościach profilu i mam na swoim koncie „pełną kontrole”. Czy jest jakaś możliwość żeby obejść ten problem ? Z góry dziękuje za pomoc. Próbowałem już  uruchomić laptop w trybie awaryjnym żeby zmienić coś przez konsole( do niej tez nie mam dostępu) niestety nie można wejść w tryb awaryjny ponieważ wyskakuje bitlocker do którego tez nie znam hasła. 

3D9461A1-8E66-44CB-9104-E3949DAB52D7.jpeg

Gawel
komentarz
komentarz

Przecież wyraźnie jest napisane że wprowadź login i hasło administratora. Ty nim nie jesteś. Normalka z komputerami w pracy

pulcioh1121
komentarz
komentarz

@GawelCzyli nie da się tego obejść w żaden sposób? Pracuje zdalnie wiec nie siedzę z nim w biurze 

fernandez
komentarz
komentarz

To nie ma znaczeni czy pracujesz zdalnie czy nie

Używasz sprzętu służbowego, więc musisz  się liczyć z pewnymi ograniczeniami, jak to że nie możesz sobie instalować byle czego.

 

Z drugiej strony, skoro masz pełną kontrolę w swoim profilu, to wszystko co się dzieje w twoim katalogu profilowym powinno być możliwe, zwłaszcza że dostałeś pozwolenie, jak napisałeś.

Czasem pomaga po prostu przeniesienie po prostu do twojego katalogu użytkownika, ale nie zawsze daje to pełną kontrolą, bo instalatory/aplikacje czasem wymagają i tak wyższych uprawnień.

Na to jest rozwiązanie (lecz nie w przypadku każdej aplikacji) - używanie programów bez instalacji, w wersji  portable.

Są nawet całe platformy do tego, np: https://portableapps.com/

Gawel
komentarz
komentarz

Pewnie nic nie poradzisz. Możesz jeszcze spróbować uruchomić aplikację "portable" może się da. U mnie nawet są poblokowane porty USB :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.