x-kom hosting

Problem z chłodzeniem {dziwny dźwięk/skoki temperatur}

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
Deividek
utworzono
utworzono

Witam 
Zasadniczo konto utworzyłem dla tego problemu by poszukać pomocy i rozwiązania. 
 Konfiguracja:
Procesor Intel Core i7-12700KF
Płyta główna Socket 1700 MSI MPGZ690 EDGE WIFIDDR4   
Chłodzenie procesora MSI MAGCore Liquid 360R3x120mm - !
Zasilacz ASUSROGStrix1000W80 Plus Gold
Karta graficzna MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO 8GB GDDR6
ram i obudowa mało ważna w tym przypadku 
Problem zaczął występować niedawno po 3 miesiącach użytkowania nowego chłodzenia 
mianowicie gdy odpalam jakąś grę czy po prostu obciążam komputer chłodzenie zaczyna przyśpieszać co jest normalne, natomiast nie normalne są temperatury w okolicach od 80°-100°
przy grze typu rocket league i towarzyszący temu dźwięk lekkiego strzelania z prawej części chłodnicy.
Czytałem na temat zapowietrzania się pompy itp natomiast nie mogę znaleźć sposobu na usunięcie problemu.
Jakieś pomysły?  1 Wideo akurat użyłem ac odyssey bo problem występuje zdecydowanie szybciej a w rockecie musi sie rozkręcić , drugie wideo to już po wyłączeniu aplikacji spadek temperatur i dźwięk utrzymuje się do 10min po czym słychać tylko lekkie tykanie.

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz

Polecam obejrzeć ten filmik

, akurat w tym przypadku w AiO od msi coś rośnie.

 

Swego czasu była akcja że msi wymieniało chłodzenia, jeśli temperatury znacząco się pogarszały.

 

Na twoim miejscu skontaktował bym się z supportem msi i dowiedział czy w twoja seria też jest narażona na taki problem.

Ewentualnie możesz rozebrać chłodzenie i samemu sprawdzić czy nic tam nie rośnie.

 

 

Ewentualnie sam wirnik pompy jest uszkodzony, byś musiał zdjąć wentylator pod którym jest pompa, uruchomić jakiś program aby ją obciążyć.

W momencie występowania tego dźwięku popukać po pompie i sprawdzić czy temperatury nie spadną, oraz czy dźwięk nie zniknie.

Deividek
komentarz
komentarz

@Sławomir Zasadniczo filmik który wysłałeś pomógł bo na pewno zażegnałem skoki temperatur ale mimo to oddam chłodzenie na gwarancję i zmienię na inne bo wydaje się że ta seria jest dosyć wadliwa.
Raz jeszcze dzięki za odzew i pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.