x-kom hosting

Podczas grania w Wot, monitor się wyłącza, wentylator wchodzi w tryb maxymalnego chłodzenia.

Grzegorz Ślubowski
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam tak jak wyżej. Podczas pykania w wot monitor nagle się wygasza, - brak sygnału do monitora, ale pc pracuje dalej. Nie wiem czy to wentylatory karty, czy wentylator chłodzenia procesora tak szaleje. Tak jest od zmiany karty z rtx 3060, na rtx 3080 gigabyte AURUS EXTREME 2.0.Plys nowy zasilacz, stress testy karty, 0 bad sectorów. Podczas grania monitoring pokazuje 50kilka stopni cpu i pgu. 

Podzespoły:płyta MSI Z590-A PRO

Ssd Samsung 500GB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO

Drugi ssd jakiś nowy kingston 250gb

Procek Intel Core i7-10700K Avengers Edition

Monitor ASUS TUF VG27VQ Curved

Ramy GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO

Buda be quiet! Silent Base 601 pomarańczowa z oknem

Chłodzenie Intela Noctua NH-D15S 140mm

Te Podzespoły mają około roku 

Karta graficzna nowa Gigabyte AORUS GeForce RTX 3080 XTREME (rev. 2.0) 10GB GDDR6X 320bit

Nowy zasilacz MODECOM Volcano 850W 80 Plus Gold. 

Nie zdążą się to codziennie, np. Ra jest jutro też, a innym razem po trzech dniach. 

Ramy pracują XP profile, ale tak mam od początku. 

anioł2009
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Grzegorz Ślubowski napisał:

MODECOM Volcano 850W 80 Plus Gold

Tutaj szukałbym przyczyny. Podmień na inny mocny markowy zasilacz..Modecom robi obudowy, klawiatury itp a nie zasilacze.

Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

@anioł2009 @anioł2009 mam taki SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold, trochę słabszy, ale w tej chwili dysponuję takim. Może być zasilacz, niestabilne napięcie. Karta ma aż trzy sekcje zasilania. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Ten silentium pc to jedno kopyto z tym volcano ALE jeśli jest sprawny to podmien i sprawdz dzialanie komputera na nim. Nie ma innego wyjscia niz podmianki... Zakladajac oczywiście ze to nie problem software'owy 

Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

@anioł2009 @anioł2009 ok zmieniony zasilacz, przedmuchane i wyczyszczone podzespoły. Dam znać, czy coś to dało. Być może, jeszcze ustawienia bios, trzeba by @anioł2009 @anioł2009 zobaczyć. Niedawno kupiłem ten wolcano za 600, wcześniej tamten. Wolał bym nie wyrzucać kolejnego tysiaka na zasilacz. No zobaczymy. Wczoraj po kilku minutach wyłączyło monitor. Teraz może to być trzy dni. 

@anioł2009 zaczynam @anioł2009 @anioł2009 @anioł2009 @anioł2009 ok zmieniony zasilacz, przedmuchane i wyczyszczone podzespoły. Dam znać, czy coś to dało. Być może, jeszcze ustawienia bios, trzeba by @anioł2009 @anioł2009 zobaczyć. Niedawno kupiłem ten wolcano za 600, wcześniej tamten. Wolał bym nie wyrzucać kolejnego tysiaka na zasilacz. No zobaczymy. Wczoraj po kilku minutach wyłączyło monitor. Teraz może to być trzy dni. 

Zaczynam od stress testu OCCT, 

IMG_20220330_164421.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

W razie czego trzeba brac pod uwage uszkodzone fabrycznie gpu. Sprobuj potem zapodac furmarka karcie. 

Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

A więc tak przedstawia się OCCT inel , max 82 stopnie nic nie słychać, nic nie widać.

temp. cou po 30minutach.png

test occt inela  po pół godzinie.png

Zrobiłem niedługi test karty na Valley Benchmark, test extreme , max obciążenie niecałe 70% , temperatura do 60 stopni, o artefaktów.Screen ma ponad 4 mega i nie mogę go tu wrzucić, ale wygląda to wzorowo..Chyba, ze za krótko.

Test MSI kombu stor leci użycie 100% , temperatury nieduże.

gpu kombustor.png

Tak jest po teście, temp max 68 stopni przy pełnym użyciu, za duzy screen nie wejdzie. wszystko ok

podsumowanie.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Wygląda na to że jest stabilnie. Popracuj na tym zasilaczu trochę i zobaczysz w czasie jak to będzie wyglądało. Obawiam się tylko że może go wywalić kiedys i będzie to wina software. Ale o tem potem :) 

Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc, czekamy.

Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

Minęło kilka dni, więc się odezwę. Po zmianie zasilacza jest ok. Nic się nie dzieje. A więc jest winowajcą, niestabilne napięcie. 600zl w plecy, przecież gwarancji mi nie uznają, bo działa. Z czasem kupię coś lepszego, na razie siedzi ten 750w supremo FM2

Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

I stało się, dzisiaj dwa razy wyłączyło monitor. Zamawiam zasilacz. Be quiet 1000w Platinum. 

anioł2009
komentarz
komentarz

A masz inny monitor / telewizor żeby przetestować zanim popadniesz w koszta ???

  • 1 miesiąc później...
Grzegorz Ślubowski
komentarz
komentarz

Temat powraca , zasilacz bequite 1200 w to samo, stawiam na bios karty.

  • 8 miesięcy później...
areczek1993
komentarz
komentarz

Witam jak naprawiles problem ? Zainstalowałeś od nowa bios do karty graficznej?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.