x-kom hosting

Wysokie temperatury nowego komputera

Patryk12311
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem trzy dni temu nowy komputer i po 20 min grania temperatury procesora i karty graficznej  sięgają 82 stopni. Czy to jest normalne i czy mogę xos z tym zrobić 

 

Dodaje zdjęcia pomiarów Bo może źle je czytam 

Intel® Core™ i9-11900F, 8× 2500 MHz, Turbo bis zu 5200 MHz

BoostBoxx Liquid B120 

Boot SSD: M.2 NVMe SSD 1000 GB Kingston

16 GB DDR4-RAM, Dual Channel, max. 3200 MHz, Kingston

 

  • Grafik:GeForce RTX 3060Ti, 8 GB GDDR6, 1x HDMI, 2x DisplayPort, PCIe 4.0, DirectX® 12, inklusive GeForce Experience™
  • ASUS PRIME H510M-E, Sockel 1200, Intel® H510 Chipsatz
  • BoostBoxx Vega
  • 600 Watt Power Boost 80+ Gold Netzteil schwarz, 80 PLUS® Gold

 

 

20220316_191429.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Daj screen z HWInfo64 zakładka Sensors [cała!] po ok 20 min gry i daj tutaj.

Patryk12311
komentarz
komentarz

@Niebieska po 17 zrobię sc jak będę w domu, dodam że jak gram to nic mi się nie wiesza ani nie mam żadnych innych problemów tylko ta temperatura mnie trochę martwi, tymbardziej że to nowy komputer 

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie wygląda to źle, ale w tej wersji HWMonitora nie widać temperatur wszystkich rdzeni procka a warto to sprawdzić.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ten cpu jest chlodzony aio 120mm ???

Jaka tam obudowa jest? Siatka czy szklo na froncie ???

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@anioł2009 Jednak BoostBoxx Vega to pełne szkło, więc może lekko gotować GPU jeśli AIO jest źle zamontowane.

 

@Patryk12311 procesory i9 nie są najzimniejszymi, tutaj chłodzenie AIO 120 mm rzeczywiście musi się zmagać z większą ilością ciepła, jednak i tak będzie działać lepiej niż to dołączone w zestawie z procesorem.
Same temperatury też nie wyglądają niepokojąco. Dla pewności możesz sprawdzić, czy podczas pracy w wysokiej temperaturze są CPU pozostaje w okolicach deklarowanych MHz (podczas ciągłej pracy nagrzeje się również VRM płyty głównej), a sam radiator jest nagrzany.

anioł2009
komentarz
komentarz

Tam jest blad w sztuce....nie daje sie aio120mm do procesora i9 z boostem do 5.2ghz w obudowie gdzie jest szklo i airflow jest ograniczony. Troche ten komputer jest złożony bezmyslnie. Goła sekcja na tej mobo tez pewnie sie gotuje jak cpu w booscie pracuje....

Patryk12311
komentarz
komentarz

@Niebieska @anioł2009 obudowa z szkła, przednia szybę zdjąłem na samym poczatku Bo uznałem że wentylatory z przodu nie mają skąd brać powietrza. Zagrałem jeden mecz w csgo turniejowy na maksymalnych 

20220317_180445.jpg

20220317_180454.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Po tym screenie nie widać problemu...Aczkolwiek cs go to staroć i nie obciąża komputera jak np dying light 2 

Patryk12311
komentarz
komentarz

Wczoraj grałem jakieś 2 godziny w Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands procek do 75stopni, grafika 64 na maksymalnych ustawieniach odrazu po tym odpaliłem csgo też na maksymalnych i temperatury pospadały gdzieś o 10 stopni

 

Z czasem chce zmienić chłodzenie cieczą na wydajniejsze 

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

No to nie jest zle jak na takiego pikusia aio :E

Patryk12311
komentarz
komentarz

@anioł2009 jakbym zmieniał chłodzenie to na jakie? I oczywiście zeby mi pasowało do Boxa 

Jakby dało różnice 10-20 stopni to mogę wydać tak z 1000zł i oczywiście najlepiej RGB :)

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie moge znalezc zadnych wymiarow tej budy. Fajne chlodzonko to arctic liquid freezer II rgb tylko ze ma grubsze chlodnice niz niektore aio i pytanie czy na gore obudowy taka 240 sie zmiesci.... Najlepiej by bylo dac 360 na przod ale tez brak info o tej budzie.

Patryk12311
komentarz
komentarz

@anioł2009 szerokość 20,7cm

Wysokość 46,5cm

Głębokość 44,8cm

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie chodzi mi o to...tylko o budowe wewnetrzna xD

anioł2009
komentarz
komentarz

@Sławomir nie, w opisie nie ma wzmianki jakie aio można założyć i gdzie. Ze zdjęc również nic nie wynika bo ta obudowa to jakiś rebrand chińszczyzny. Pozostaje autorowi pomierzyć dokładnie ile ma miejsca z przodu a ile u góry...Ja takiej budy nie mam pod ręką żeby być pewnym na 101% że arctic liquid freezer wejdzie czy nie ...

Sławomir
komentarz
komentarz

Na stronie sklepu zamieścili informacje jakie chłodzenia  montują,

Co prawda zestaw w środku jest inny ale obudowa ta sama.

https://www.boostboxx.com/basic-1550.html

 

obraz.thumb.png.fab1b84a38dc713382e32cb5f816a42c.png

Z tego co udało mi się doczytać na innych forach to na górę nie wchodzi nawet 240, Więc pozostaje tylko przód.

W przypadku AiO 120 pewnie montują je z tyłu obudowy.

anioł2009
komentarz
komentarz

Wiec wygląda na to że na przód większe aio wejdzie 

Patryk12311
komentarz
komentarz

Co myślicie o tym chłodzeniu (zakładając że pasuje) ENERMAX Liqmax III ARGB 360

anioł2009
komentarz
komentarz

Da rade, prawdopodobnie bedziesz musial je na przod zamontowac.

Patryk12311
komentarz
komentarz

@anioł2009 da radę, jeżeli zmienię i temperatury spadną o 5 stopni to raczej nie opłaca się, i karta graficzna też gdzieś do 64 stopni dobija. Chociaż wydaje mi się ze jak dam lepsze chłodzenie (teoretycznie 3 razy wydajniejsze) to temperatura spadnie w całym boxie

anioł2009
komentarz
komentarz

64 stopni na gpu w obciazeniu jest okej. 

Co do cpu to na aio360 powinna ladnie spasc temperatura. Warunkiem jest poprawne wykonanie wszystkiego od montazu przez dobra paste na cpu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.