x-kom hosting

Problem z uruchamianiem PC po dodaniu i po wyjęciu trzeciej karty pamięci RAM

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
gołąb
utworzono
utworzono

Po kilku latach od ulepszenia komputera postanowiłem poszerzyć pamięć RAM. Stare karty są w slotach 1 i 3. Nową kość włożyłem do 2 slotu i komputer uruchomił się, lecz monitor, klawiatura i myszka przestały działać. Jak ją wyjąłem, to komputer zabrzęczał sekundę i się wyłączał, a po kilku sekundach znowu próbował się włączać z podobnym skutkiem. Ostatecznie po wyłączeniu zasilania, wyjęciu baterii i zresetowaniu BIOS komputer odpalił, choć dalej przy początku było słychać brzęczenie. Teraz od czasu do czasu, kiedy próbuję włączyć komputer tuż po wyłączeniu, to znowu brzęczy i albo rusza, albo się wyłącza i muszę wyłączyć zasilanie i odczekać chwilę. 
Zasilacz wymieniałem parę miesięcy temu, bo stary padł po 10 latach. Diagnostyka pamięci systemu windows nie wykryła żadnego problemu, a BIOS mam zaktualizowany do najnowszej wersji. Sloty pamięci i nowa kość nie wyglądają na uszkodzone, a wnętrze komputera było czyszczone parę miesięcy temu. 

 

System: Windows 10


Sprzęt:

Zasilacz: Corsair CV650

Płyta Główna: MSI B85-G41 PC mate
Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz   4.00 GHz
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB
RAM:  Dwie karty 4GB HYPERX FURY DDR3 4 GB 1600MHz  CL10 BLACK napięcie 1.5 V.  Nowa kość(4GB) jest dokładnie taka sama.

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Według producenta płyty, stare pamięci RAM powinieneś mieć w slotach 2 i 4. Czyli jeżeli chcesz trzy moduły, to powinny być osadzone w slotach 1 2 4, natomiast 3 wolny. Na początek uruchom kompa z tym nowym modułem, stare wyjmij, potem włącz program MemTest64 i sprawdź czy nowy moduł nie ma błędów.

gołąb
komentarz
komentarz

@Mogeto Po zmianie slotów problemy ustąpiły, a MemTest64 nie wykrywa żadnych błędów. Dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.