x-kom hosting

Znaczny wzrost skoków temperatury CPU

xTomos
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Od ostatniego czasu, odkąd przeniosłem komputer do innego pokoju, odczuwam znacznie większe skoki temperatury CPU.

W spoczynku (uruchomiony tylko Chrome) temperatury dochodzą do 48/50*C. Zdarza się, że spada do 45*C, po czym nagle na chwilę wzrasta do 50*C lub nawet do 55. Czasem przy ładowaniu strony w Chrome temperatura dobiega do 60*C.

Zaniepokoiło mnie to, ponieważ w innym pokoju miałem temperatury w okolicach 40/42*C. W przypadku GPU, w spoczynku jest to temperatura 29/30*C, więc tutaj nie ma problemu. Temperatury 50*C utrzymują się przy przeciążeniu procesora w 5%.

 

Jak mogę zbić bardziej tą temperaturę?

 

Poniżej specyfikacja:

- AMD Ryzen 5 2600

- AMD B450

- DDR4 2x8GB

- MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio

- Chłodzenie wodne Nzxt Kraken M22 120mm (RL-KRM22-01)

anioł2009
komentarz
komentarz

Moze blokopompa sie poruszyla przy przenoszeniu, pekla pasta termo i nie ma idealnego przewodnictwa miedzy cpu a blokopompą ?? 

Trzeba by na nowo zmienic paste i zalozyc blokopompe na cpu. 

  • 5 tygodni później...
sabaru
komentarz
komentarz

Wpływ na temperatury może mieć też temperatura w pokoju. U mnie jak są ciepłe kaloryfery to temperatura potrafi nawet niekiedy o 10 stopni wzrosnąć. Jak masz ustawiony komputer gdzieś w koncie i do tego blisko ściany to też przez to może rosnąć temperatura. Najciekawiej jest w lato jak są wysokie temperatury po 30 stopni to w tedy już całkiem skaczą do góry.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.