x-kom hosting

Usunięcie klucza Win10

ArcticMonkey
utworzono
utworzono

Czy jest możliwość usunięcia klucza Win10 z komputera, tak aby po zainstalowaniu systemu i podłączeniu internetu automatycznie sam się nie aktywował? Bez problemu przeniosłem i aktywowałem licencję na nowym sprzęcie, ale mimo to na starym komputerze Win10 również się aktywuje...

Gawel
komentarz
komentarz

Chcesz go sprzedać ? Bo same usuwanie licencji to MS tego nie przewidział i jest przypisana do sprzętu. Można fizycznie usunąć sam klucz z systemu i ewentualnie usunąć komputer z konta MS

CDM jako administrator i wklej. Enter 

slmgr / upk

 Potem restart i powinno być bez aktywacji 

  • Dobra wypowiedź 1
ArcticMonkey
komentarz
komentarz

Taki właśnie był plan żeby go sprzedać. Próbowałem komendy slmgr/ upk jednak w moim przypadku nie do końca zadziałała. Pojawiał się komunikat, że klucz został usunięty, ale przy ponownej instalacji systemu znowu aktywował się automatycznie. Odnośnie konta MS, to w ogóle jakaś dziwna sprawa. Zamierzałem przenieść licencję właśnie przez to konto i opcję Zmiana sprzętu, ale nie wykrywało mi nowego komputera. Aktywacja nastąpiła dopiero jak wpisałem klucz z Win7. Stary komputer usunąłem wtedy z konta, ale to też nie pomogło. Brakuje mi już pomysłu jak to ogarnąć...

Gawel
komentarz
komentarz

No właśnie tu jest problem że licencja jest przypisana do sprzętu ( płyty głównej ). Komenda którą ci podałem usuwa tylko klucz z systemu a nie licencję. 

Cytat z MS " Podczas instalowania systemu Windows 10 licencja cyfrowa kojarzy się ze sprzętem urządzenia. W przypadku wprowadzenia istotnych zmian sprzętowych urządzenia, takich jak wymiana płyty głównej, system Windows nie będzie już mógł znaleźć licencji odpowiadającej Twojemu urządzeniu i będzie trzeba ponownie aktywować system Windows, aby mógł on działać.

Analogicznie jest do 11. Możesz to olać i go sprzedać, jak ktoś zaloguje się na swoje konto to i tak powinien żądać klucza bo nastąpiła zmiana sprzętu. Takie jest moje zdanie. Zainstaluj mu jakiegoś Linuxa i niech ktoś inny się martwi

 

ArcticMonkey
komentarz
komentarz

Jeśli podczas instalacji kupujący zaloguje się na swoje konto, to tak jak piszesz powinien potem podać swój klucz i korzystałby ze swojej licencji. Teoretycznie wszystko byłoby w porządku - on korzysta ze swojego systemu, ja mogę bezpiecznie dalej funkcjonować na dotychczasowym. Co w sytuacji, gdy kupujący pominie etap logowania, bo nie ma własnego klucza? Przecież wtedy system automatycznie się aktywuje i będzie działał na licencji cyfrowej przypisanej do sprzętu czyli mojej...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.