x-kom hosting

Pytanie odnośnie programów Anydesk/TeamViewer (bezpieczeństwo)

luandreaz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

no więc szukałem już od jakiegoś czasu informacji na ten temat i końcowo nadal nic nie wiem.

 

Mianowicie chodzi mi o moje bezpieczeństwo. Udostepniając ekran osobom których nie znam poprzez któryś z tych programów.

Naoglądałem się filmików jak osoby grzebią w plikach scamerów, pobierają pliki bez wiedzy osoby która udostępnia swój komputer. Hakują kamerkę, wykradają moje dane w jakiś magiczny sposób. I mam teraz jedno pytanie.

 

Czy osoba której podałem kod i ma "władzę" nad moim PC może sobie na przykład "przekopiować" wszystkie moje pliki bez mojej wiedzy? Że kompletnie tego nie zauważę na swoim ekranie, że to robi? Albo wykraść zapisane hasła w Chroome? Przesłać jakiegoś ukrytego keyloggera? Cokolwiek na moją niekorzyść.

 

Czy po prostu, jedyne co może to używać myszki i robić to co ja? I jeżeli mi się coś nie spodoba to przerwę połączenie.

Jak to w końcu wygląda? Bo naczytałem się wiele a wiem tyle co nic.

 

 

Dotychczas używałem TeamViewer raz na rok, żeby siostrze coś tam pomóc z laptopem i to tyle, doświadczenie mam mierne jeśli chodzi o "Remote deskop".

 

Windows 10 Pro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.