x-kom hosting

Problemy z pisaniem na Messenger z wykorzystaniem przeglądarki Chrome.

Krzysztof 117
utworzono
utworzono

Witam. Od wielu lat korzystałem z zadowoleniem z przeglądarki Firefox i nadal uważam ją za najbardziej przyjazną, zwłaszcza w zestawieniu z Chrome, który doprowadza mnie do szału. Niestety około rok wstecz na facebooku Firefox zaczął potwornie mulić, zamiast zdjęć widać było tylko ciemne tła, a w ramkach z tematami zamiast ich tytułów pulsowały szare paski tła. Laptop krążył między serwisami i nikt nie potrafił jednoznacznie stwierdzić co jest tego powodem. W końcu serwis HP po wykonaniu formatowania zalecił zmianę przeglądarki Firefox, ich zdaniem przestarzałej, na lepszą Chrome. Zaraz po zainstalowaniu nie podobało mi się zarządzanie strony głównej chrome, ale to można sobie darować. Na facebooku przestał działać klawisz backspace, który trzeba było przywrócić do poprzednich ustawień. To, co się dzieje obecnie podczas pisania maili na Messenger doprowadza mnie do białej gorączki. Gdy jest już zapisane kilka linijek tekstu, a zdarzy się zrobić, wpisać nie poprawny znak, literkę i klawiszem bacspace chcę ją cofnąć, Chrome cofa cały tekst do samego początku, co jest irytujące do tego stopnia, że kilka takich działań i odechciewa się pisania czegokolwiek. Nie chcę wnikać w żadne zawiłości sprzętowe, czy programowe, ale czy po prostu jest jakaś instrukcja, bądź ktoś wie jak to naprawić?. Wczoraj ponownie zacząłem używać Firefoxa, ale jedynie chwilę, bo jak przed kilkoma miesiącami mulił, tak muli i to chyba jeszcze bardziej teraz. Za wszelkie porady z góry bardzo dziękuję.

Anawa
komentarz
komentarz

Czy możesz napisać, jaki to laptop? Model, producent, jakie ma podzespoły?

Krzysztof 117
komentarz
komentarz

Witam. Na początek chciałbym dodać, iż jestem z pokolenia analogowego więc z góry przepraszam jeśli nie będę używał fachowego słownictwa. Mój laptop to HP Pavilion. Z menu USTAWIENIA - INFORMACJE wklejam takie informacje o sprzęcie. Czy to wystarczy?. Może się na komputerach nie znam, ale co ma jego typ i możliwości do problemów z pisaniem, które powstały niedawno?. Gdyby problem był od początku po zakupie, bądź po formatowaniu i zmianie przeglądarki, można by się zastanawiać nad tymi aspektami, ale tutaj po zmianie z Firefox na Chrome wszystko działało idealnie, a pewnego poranka po uruchomieniu sprzętu i próbie odpisania na otrzymany mail w Messengerze pojawił się problem z samoistnym cofaniem pisania tekstu do pierwszej wpisanej literki. Nie dyskutuję o tym, bo jak wspomniałem kompy to nie moja bajka więc za każdą sugestię będę wdzięczny. Niestety rozmiar dodawanych plików nie może przekraczać tu 5MB więc podam jakie dane ma laptop: Desktop- PU92ILN. Intel (R0) Core (TM)i58250U CPU@ 1.60GHz 1.80 GHz. 8.00GB ( dostępne 7.85). 5517551B-3235-4225-9CEA-AC2577E3936B. 00325-96500-68716-AAOEM. 64-bitowy system operacyjny. proces.x64. Windows 10Home. Wersja 21H2. Pozdrawiam.

Anawa
komentarz
komentarz

Sprzęt wydajnościowo jest w porządku. Pytanie, czy jakiś podzespół nie jest uszkodzony albo wyeksploatowany. Jeszcze pytanie: z jakiej wersji Windows korzystasz? Czy był formatowany dysk i instalowany system na nowo... ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.