x-kom hosting

Brak wyświetlania utworów w Win11 pod klawiszem dźwięku na klawiaturze. Brak opcji zmiany utworów.

ThurmanMerman
utworzono
utworzono

Cześć

 

nie znalazłem bardziej adekwatnego działu na ten temat, a opisywany problem pojawił się po przejściu z windowsa 10 na 11kę. 

 

Problem polega na tym, że wcześniej, przy naciśnięciu klawisza nad strzałkami, na mojej klawiaturze: klawisz funkcyjny(?) służący do regulacji głośności dźwęku, mogłem zarówno ustawiać głośność systemową (widoczne na screenie), jak i odtwarzane w tle utwory za pomocą myszki (bardzo wygodne podczas gry, wcześniej widoczne zaraz na prawo od poziomu głośności).  Muzyki słuchałem albo ze spotify, zainstalowanego na windzie albo przez rozszerzenie spotify w operze GX. Tak czy siak, system wykrywał jedno i drugie, pokazywał nazwę utworu obok głośności i pozwalał na zmianę utworu w przód lub w tył. I nie chodzi mi tu o widżeta od xbox gamebar, choć nie wiem, czy nie dzięki niemu właśnie, było możliwe to, o czym piszę. Ten widżet od xboxa ujdzie ale jest to mniej wygodne niż operowanie jednym klawiszem nad strzałkami na klaw. i szybka zmiana utworu myszką. pasek z głośnością i lecącym utworem znikał po chwili sam. Nie dało się go wyłączyć samemu. Po przejściu na Win11, widać tylko pasek do regulacji głośności i nic więcej. 

 

Przejżałem dokładnie ustawienia dźwięku, miksery głośności, ustawienia systemowe dźwięku, przeglądarki opery gx (myśląc, że może to ona zapewniła taką opcję wcześniej), ustawienia aplikacji Spotify na PC, ustawienia xbox game bar, nawet geforce experience. Wszystko to, w poszukiwaniu jakiejkolwiek opcji, przypominającej opisem, to co wcześniej było możliwe pod tym jednym klawiszem na klawie. 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, nie interesują mnie alternatywne opcje, bo taką mam (nienajgorszą) w postaci widżetu Spotify od xbox game bar. Naprawdę jednak jestem mega przyzwyczajony do poprzedniej opcji. 

Pozdrawiam

 

 IMG_20220308_175302_627.thumb.jpg.d9d44710f3e8d2f9ff7e952f4b4f67c8.jpg

 

 

ThurmanMerman
komentarz
komentarz

up

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.