x-kom hosting

9800gx2 czy 9800gts

adam001
utworzono
utworzono

Witam!

Planuję zakup zestawu komputerowego, w którym bedzie znajdowac sie jedna z wyzej wymienionych kart 9800gx2 lub 9800gtx. I tu moje pytanie: ktora wybrac?

Procek to E8400, płyta Foxcon P35A-S, zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Komputer kupuje przedewszystkim do gier, ewentualnie do ogladania filmow i telewzji(karta telewizyjna). Różnica między cenami tych dwoch kart jest baardzo wysoko: gx2 kosztuje ok 1500zł, natomiast gtx 850zł. Jednak sam nie wiem czy wykozrystam to gx2. Chodzi mi o to aby moc grac w najnowsze tytuly(crysis, assasin). procka raczej podkrecac nie bede. Monitor mam 20 panoramiczny. Dlatego czekam na porady ktora wybrac bo naprawde mam wielki dylemat. Słyszałem, ze roznica wydajnosci jest mala, wiec bardziej pszychylny jestem gts(kolejny plus to nizsza cena). Mam nadzieje ze mi pomozecie:)

DarthMail
komentarz
komentarz

Jeśli przede wszystkim do gier, to polecam 9800GX2 - nie jest jakoś super opłacalny, ale za to bardzo wydajny(to taka kanapka - połączenie 2x 8800GTS 512). Ale procesor podkręc, nawet do tych 3,5GHz - i procek jak i płyta jest do tej opcji idealna. A to trudne nie jest jeśli kogoś grzecznie poprosisz o poradę ;)

Dodaję ci jeszcze porównanie 9800GX2 z 8800GTS

obl1280.gif

PS Chodziło ci o 9800GTS czy 8800GTS? O 9800GTS jeszcze nic nie słyszałem, a jestem tutejszym newsmanem...może 9800GTX?

dar55
komentarz
komentarz

a jestem tutejszym newsmanem...
powieściopisarzem :D
adam001
komentarz
komentarz

O tak sory pomylilem sie...chodzi oczywiscie o 9800gx2 czy 9800gtx - mala literowka:)

Ok, to chyba biore to gx2

Piotr1986
komentarz
komentarz

Nie lepiej poczekać do 18 czerwca na nowe GFy?

Sonido
komentarz
komentarz

2 tygodnie napewno Cię nie zbawią i ja bym jednak poczekał. Ciekawe co pokażą w realiach GTX260/280 i jaka będzie ich cena.

DarthMail
komentarz
komentarz

No i oczywiście GX2 stanieje nawet jeśli nowe GFy hitami nie będą ;)

adam001
komentarz
komentarz

Ok, a nie wiecie moze jake to beda karty, jakeis zapowiedzi czy plotki o własciwosci albo o ceny?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jest trochę nieoficjalnych informacji (np. TUTAJ lub TUTAJ), ale najlepiej poczekać na obiektywne testy...

DarthMail
komentarz
komentarz

O oficjalnych specyfikacjach jak i cenach pisałem tu :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=50586

GTX 280 pewnie będzie u nas z 1,4k- 1,5k kosztował, więc na pewno można liczyć na spore obniżki w przypadku 8800GTS i 9800GX2 które aktualnie są w cenach, w jakich mają wejść najnowsze karty

Machur
komentarz
komentarz

o ile mi wiadomo, jeszcze planowany jest na to lato 9800gt ;>

Sonido
komentarz
komentarz

Tak, ale 9800GT to ma być 8800GT po tuningu ;)

Więcej ---> http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news3780.php

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.