x-kom hosting

Karta sieciowa ogranicza mi internet

Gość
utworzono
utworzono

Problem jest taki że miałem normalne użycie internetu który i tak nie był z jakąś zawrotną prędkością ale z dnia na dzień ta prędkość zmalała do 10mb/s. Sprawdzając kartę sieciową - ustawione max 10mb/s. W właściwościach jest włączone auto negotiation a w opcjach routera nie widzę żadnego ograniczenia internetu na mój komputer. Inne sprzęty w domu mają internet taki jaki powinien być, tylko ja mam taki problem.

Gość
komentarz
komentarz

1. kabel

2. sieciówka

3. port na routerze

4. system

 

Gość
komentarz
komentarz

@gavron7 a może coś dokładniej ?

 

Gość
komentarz
komentarz

1. kabel - taki przewód łączący dwa urządzenia zakończony wtczkami RJ45 :P - generalnie kabel mógł się uszkodzić, w związku z czym zestawiane jest połączenie 10Mb/s. Sprawdź na innym kabli

2. karta sieciowa - karta sieciowa zakończona jest gniazdem RJ45 w danym urządzeniu :P - mogła się uszkodzić, aby sprawdzić należy podłączyć inne urządzenie na tym samym kablu oraz porcie po stronie routera i zobaczyć na ile zestawia się nowe połączenie

3. port na routerze - pewnie masz kilka portów na routerze, aby sprawdzić czy dany port nie uszkodził się należałoby przepiąć na inny port i sprawdzić na ile zestawia się link. Uwaga! Może polecieć cały switch (wszystkie porty), najlepiej zamiast routera podłączyć inne urządzenie, ewentualnie podłączyć pod port WAN (inna karta sieciowa jest na porcie WAN).

4. system - system który urzywasz, odpal sobie na chwilę inny (np. liveCD) i sprawdź czy to nie wina systemu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.