x-kom hosting

Podejrzenie szpiegowania przez "kolegę"

matex321
utworzono
utworzono

Siema, piszę z zapytaniem w jaki sposób mogę wykryć na swoim komputerze oprogramowanie szpiegowskie? Podejrzewam "kolegę", który pomagał mi w nauce programowania, używaliśmy TeamViewer'a( 98% widziałem tego co robi, raz na chwilkę wyszedłem z pokoju). Podejrzenie wzięło się z przypadkowej sytuacji, kiedy to siedzieliśmy razem na discordzie - oglądałem relację znajomego na fb, w której był pokazywany fragment wojny w Charkowie, on w tym samym czasie zareagował mniej więcej tak - "ostrzał w Charkowie? widziałem to". Może jestem trochę przewrażliwiony, byłem na słuchawkach i ten ostrzał był strasznie głośny więc dźwięk mógł dostać się nawet do mikrofonu i mógł po prostu to usłyszeć i tyle. Jeżeli to zrobił, to w formie "żartu", dla niego większość rzeczy to "żart". Może również orientujecie się jak pod względem prawnym to wygląda? Bo jestem gotowy pójść z tym na policję, nie zamierzam tolerować czegoś takiego, a "kolega" dostanie życiową nauczkę. Proszę o wszelakie info. Pozdrawiam.

TMRE
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż listę procesów (Ctrl+Alt+Delete) i zrób screena z zakładki "Procesy" oraz "Uruchamianie", "Wydajność". 

Pokaż też zużycie pamięci RAM , oraz temperatury podzespołów (program Speccy)- w spoczynku, gdy nie jest odpalona żadna apka. 

Programy szpiegowskie mają to do siebie, że potrafią zwiększać co nieco temperatury. 

Przeskanuj komputer profilaktycznie Malwarebytes, adwcleaner. Może coś wyskoczy.

 

Jeżeli chodzi o prawo, zainstalowanie oprogramowania szpiegowskiego, to jest to przestępstwo, tylko musisz mieć dowody. 

 

matex321
komentarz
komentarz

Skanowałem komputer używając eset nod i wyłapało jedną rzecz, dam to w screenie(nie wiem czy da się pokazać szczegóły?). Następnie skanowałem adwcleaner i już nic nie wyłapało.

1.eset nod.jpg

2.procesy1.jpg

2.procesy2.jpg

2.procesy3.jpg

2.procesy4.jpg

2.procesy5.jpg

3.wydajnosc1.jpg

3.wydajnosc2.jpg

3.wydajnosc3.jpg

3.wydajnosc4.jpg

3.wydajnosc5.jpg

4.uruchamianie1.jpg

5.speccy1.jpg

5.speccy2.jpg

matex321
komentarz
komentarz

Jest ktoś w stanie to przeanalizować?

TMRE
komentarz
komentarz

Temperatury podzespołów są ok. 

Przeskanuj komputer AdwCleaner, antimalwarebytes. Jak coś znajdzie, do kwarantanny, a następnie usuń. Jeden antywirus nie wystarcza, nie wszystko wyłapie.

matex321
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak poza tym skanowałem kompa SpyHunterem i coś mi wykryło:

https://ibb.co/J7zHSDL

 

Gawel
komentarz
komentarz

Kolego myślę że wyolbrzymiasz sytuację, ale dla pewności postąp według tego 

Udostępnij logi i poczekaj, @Twój_Anioł_Stróż je przejrzy wtedy będziesz miał pewność czy coś jest   

matex321
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej, wrzucam FRST.txt i Addition.txt :
@Twój_Anioł_Stróż , prosiłbym o sprawdzenie. Z góry dziękuję.

Addition.txt FRST.txt

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

SpyHunter - to nie jest zaufany program!

spróbuj odinstalować w ten sposób:
kliknij na tę ikonkę C:\Users\nazwa Użytkownika\Start Menu\Programs\SpyHunter\Uninstall.lnk (czyli >>START >>Programy>>SpyHunter>>Uninstall)
wyskoczy okienko, ale zamiast klikać wielki zielony guzik "continue" kliknij "no, thanks". To drugie odinstalowuje.

 

W logach nie widzę żadnych śladów szpiegowania przez tzw. "kolegę".

Natomiast od kilku miesięcy jesteś szpiegowany przez Rosjan.

 

Uruchom FRST.
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!)

START::
HKU\S-1-5-21-391095610-2945064829-1267073393-1001\...\Run: [GalaxyClient] => [X]
S2 EsgShKernel; C:\Program Files\EnigmaSoft\SpyHunter\ShKernel.exe [17376032 2022-03-04] (EnigmaSoft Limited -> EnigmaSoft Limited)
S3 mracsvc; C:\Windows\System32\mracsvc.exe [23446744 2021-10-12] (LLC Mail.Ru -> LLC Mail.Ru)
R2 ShMonitor; C:\Program Files\EnigmaSoft\SpyHunter\ShMonitor.exe [529696 2022-03-04] (EnigmaSoft Limited -> EnigmaSoft Limited)
S3 mracdrv; C:\Windows\System32\drivers\mracdrv1.sys [22684352 2021-10-12] (LLC Mail.Ru -> LLC Mail.Ru)
C:\Windows\System32\drivers\mracdrv1.sys
C:\Windows\System32\mracsvc.exe
RemoveDirectory:  C:\Program Files\EnigmaSoft
RemoveDirectory: C:\sh5ldr
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\EnigmaSoft
RemoveDirectory: C:\ProgramData\EnigmaSoft Limited
FirewallRules: [{1EAD40C5-4806-4019-9106-BE92CEA730EB}] => (Allow) C:\KOMPUTER\PROGRAMY\steam\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe => Brak pliku
FirewallRules: [{1D3D17A1-B08D-46D8-88BF-57F0414A775D}] => (Allow) C:\KOMPUTER\PROGRAMY\steam\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{2BA56E1D-130E-422C-A92C-ECBB31B87626}C:\komputer\gry\among us\among.us.v2020.9.9s\among us.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\among us\among.us.v2020.9.9s\among us.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{7EA98607-4948-4047-84E2-CEEC89A980B6}C:\komputer\gry\among us\among.us.v2020.9.9s\among us.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\among us\among.us.v2020.9.9s\among us.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{52D6E3FF-F222-436C-B1BC-7E563B13107F}C:\komputer\gry\wargaming\wargaming.net\gamecenter\wgc.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\wargaming\wargaming.net\gamecenter\wgc.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{CEDEFFF5-2380-4524-BF88-15AAC0646B8C}C:\komputer\gry\wargaming\wargaming.net\gamecenter\wgc.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\wargaming\wargaming.net\gamecenter\wgc.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{E4D64885-E0BA-4C92-BB1A-69AE80BFC3F1}C:\komputer\gry\world of tank\wot\world_of_tanks_eu\win64\worldoftanks.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\world of tank\wot\world_of_tanks_eu\win64\worldoftanks.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{62DF75C9-93CE-47DA-A47A-449DFBDADDB0}C:\komputer\gry\world of tank\wot\world_of_tanks_eu\win64\worldoftanks.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\world of tank\wot\world_of_tanks_eu\win64\worldoftanks.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{276DDF09-4DEE-46AB-BD9E-1C52FF50AD15}C:\komputer\gry\pubg\pubglite\client\shadowtrackerextra\binaries\win64\pubglite-win64-shipping.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\pubg\pubglite\client\shadowtrackerextra\binaries\win64\pubglite-win64-shipping.exe => Brak pliku
FirewallRules: [UDP Query User{FF93497F-3E8C-42B6-9AF7-C7E7D1681087}C:\komputer\gry\pubg\pubglite\client\shadowtrackerextra\binaries\win64\pubglite-win64-shipping.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\pubg\pubglite\client\shadowtrackerextra\binaries\win64\pubglite-win64-shipping.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{2F37E944-93AD-4690-B7F4-F385D4CFFA5C}C:\komputer\gry\heroes of the storm\versions\base81700\heroesofthestorm_x64.exe] => (Allow) C:\komputer\gry\heroes of the storm\versions\base81700\heroesofthestorm_x64.exe => Brak pliku
S1 cobpzvgp; \??\C:\Windows\system32\drivers\cobpzvgp.sys [X]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:
END::

W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

.

 

 

matex321
komentarz
komentarz

@Twój_Anioł_Stróż Co dokładnie skopiowałem? co to jest? Po co Rosjanie mieliby mnie szpiegować? 

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

To, co skopiowałeś to jest "fixlist", czyli to, zostanie usunięte przez FRST.

 

Cytuj

Po co Rosjanie mieliby mnie szpiegować?

Oto trzeba by się zapytać Rosjan.

Prawdopodobnie to tylko szpiegostwo na wszelki wypadek, a nie z rzeczywistej potrzeby.

.

matex321
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno - mam problem z znalezieniem SpyHuntera, nie mogę znaleźć folderu:

USUNĄĆSPYHUNTER.jpg

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

a może wcześniej wykonałeś usuwanie przy pomocy FRST?

 

jessi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.