x-kom hosting

Na co patrzeć przy zakupie wentylatora do pc ?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Telix
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemka mam problem a mianowicie chodzi mi o cpm i rpm przy zakupie wentylatora. Mam do wyboru wentylator ze specyfikacją cpm 66.3 i rpm 1200 oraz cpm 66.8 i rpm 2300. I patrząc tylko na tą specyfikację bo reszta się niczym nie różni który jest lepszy ten z 1200 czy z 2300rpm ? Bo nie wiem właśnie czy działa to tak że przy 1200 rpm jest ten sam przepływ powietrza co przy 2300 rpm to wtedy lepszy był by ten 1200.

Screenshot_2022-02-28-08-11-41-215_pl.allegro.jpg

Screenshot_2022-02-28-08-10-32-769_pl.allegro.jpg

Edytowane przez Telix

AudiAWX
komentarz
komentarz

Mnie to wychodzi ze jeden ARGB a drugi RGB.
Się zdecyduj bo albo 5v diody albo 12...

ARGB to 3pin.
RGB 4pin do diód.

Telix
komentarz
komentarz

Pytanie było o co innego a tyle to ja sam wiem :x  screenshoty były tylko dla podglądu @AudiAWX ciekawi mnie właśnie dlaczego ludzie nie odpowiadają na forach na zadane im pytania tylko szukają problemu gdzie indziej xD

AudiAWX
komentarz
komentarz

Ponieważ tak ludzie zadają pytania jak Ty. Czyli wynika z nich że mylą pojęcia.

2300 to głośne bydle, nie kupuje nic powyżej 1600.

Znaczy zależy od budy, ale 2300 to co najwyżej na proca.
Na budę coś do 1200 max bo oszaleć można na szybszych od wycia.

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

CFM jest podany dla max obrotów wentylatora, podobnie jak ciśnienie statyczne.

Tzn że ten z 1200 przy max obrotach jest cichszy niż ten 2300obr zapewniając ten sam przepływ powietrza.

Nie podano ciśnienia statycznego jednak, może być że ten 2300 obr ma je większe co ma znaczenie przy umieszczaniu wentylatorów na chłodnicach.

 

Zakładając że nie ma błędu na stronie w specyfikacji oczywiście bo na allegro różne kopiuj / wklej już widywałem 

  • Dobra wypowiedź 1
Telix
komentarz
komentarz

@anioł2009 o taką odpowiedź mi właśnie chodziło. Dzięki wielkie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.