x-kom hosting

Problem z ssd 980 Nvme M.2 na adapterze pci-e

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
xXKrisiXx
utworzono
utworzono

Dzień dobry, posiadam płytę asrock B450 pro4, są tam dwa gniazda pod dyski Nvme , które już zająłem i kupiłem trzeci dysk z myślą podłączenia go pod adapter pci-e, ale ani BIOS ani system win 10 go nie widzi....:/ zrobiłem update BIOSu i nic....i teraz nie wiem czy go postarać się oddać i wymienić na dysk ssd 2,5" czy jest coś co mogę jeszcze zrobić by działało....? Prosiłbym o informacje. Dodam że sam dysk po podłączeniu go do jednego ze slotów na płycie głównej działa bez zarzutu.

B450 Pro4(L2).png

IMG_20220223_084738.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Wypnij SSD z pierwszego slotu i wtedy zobacz czy działa

Cytuj

- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Vermeer, Matisse, Cezanne, Renoir, Picasso, Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with Athlon series APU)**
- 1 x M.2 Socket (M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x2 (16 Gb/s)**
 

*M2_2, SATA3_3 and SATA3_4 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.

**Jeżeli M2_1 będzie zajęty, PCIE4 zostanie wyłączone.
Obsługa bootowania z dysków NVMe SSD
Supports ASRock U.2 Kit

 

  • Dobra wypowiedź 1
xXKrisiXx
komentarz
komentarz

Zrobiłem jak poradziłeś i działa, kurcze to mi nic nie da bo nadal pozostał mi jeden dysk do wsadzenia, chyba żebym w PCIE wsadził adapter na kilka dysków NVMe. No nic coś wymyślę. Dzięki za odpowiedź.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ale to też będzie ciać linie PCIE jak dasz więcej dysków.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.