x-kom hosting

Chłodzenie AIO do Ryzen 5 3600

Shuto
utworzono
utworzono

Cześć.

Szukam chłodzenia AIO do Ryzena 5 3600. Do 400 zł max. (Nie zależy mi na RGB) + dobra pasta termoprzewodząca.

 

Komputer:
Obudowa: Phanteks Enthoo Pro
Płyta główna: MSI B450 Gaming Plus Max
Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Karta graficzna: Palit Geforce RTX 2070 Super

 

Miałbym jeszcze parę pytań o montaż tegoż chłodzenia. W obudowie posiadam 4 wentylatory (2x przód wlotowe, 1x góra wylotowy, 1x tył wylotowy). Chłodnicę z wentylatorami mogę zamontować na górze, jak i z przodu. Jak byłoby najlepiej? I jeśli na przykład umieściłbym ją z przodu zamiast aktualnych wentylatorów, to nie wpłynie to negatywnie na temperatury karty graficznej?

ero123
komentarz
komentarz

Po co AIO do ryzena 3600? Jak koniecznie aio to arctic liquid freezer 280, ale tutaj fera 5 bedzie ok

Shuto
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla niższych decybeli i na przyszłość.
A czy Arctic liquid freezer 280 uda się zamontować na górze obudowy Phanteks Enthoo Pro M? (Przepraszam za pomyłkę. Wersja obudowy to Pro M)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Teoretycznie producent deklaruje opcję montażu na froncie i górze AIO 360mm, więc powinno pasować. Ale weź pod uwagę, że Freezer ma dość grubą chłodnicę i do sporej części obudów, po prostu się nie mieści. Obawiam się, że w tym przypadku, musiałbyś osobiście sprawdzić, czy takie chłodzenie u Ciebie wejdzie, a jak nie - zrobić zwrot. Mamy obecnie na stanie wersję 280mm, więc możesz śmiało ją zakupić, a w przypadku gdyby AIO nie pasował, zwrócisz je do 15 dni :) Szczerze mówiąc, ja tutaj też popieram ero123 - do tego CPU, AIO jest całkowicie zbędne. A na przyszłość.. w przyszłości pewnie AMD zmieni podstawkę na AM5, więc nie wiadomo, czy to chłodzenie podpasuje pod nową konfigurację. Chyba, że zmienisz procka na Ryzena 5XXX. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

280 na topie z normalnym radiatorem na pamięciach

 

386475.9c7c69ac804eff6be606696e319b4942.

Shuto
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Zakupiłem Arctic Liquid Freezer ale 240. Zabieram się za montaż :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.