x-kom hosting

Samoczynne wybudzanie komputera co kilkanaście minut

Marqess87
utworzono
utworzono

Hello. Często korzystam z opcji ,,Uśpij", jednak zastanawia mnie jedna rzecz która dzieje się w moim przypadku, otóż przełączam komputer w stan uśpienia jednak on co kilkanaście minut sam się wybudza, tak pochodzi kilka sekund i sam z powrotem przechodzi do uśpienia, z tym że podczas tego samoczynnego wybudzenia nie uruchamia się obraz na monitorze bo ten pozostaje wygaszony. Wydaje mi się że nie powinien sam się tak wybudzać, coś jest z nim nie tak? Przeglądałem opcje zasilania ale nie znalazłem nic takiego znaczącego w tej kwestii. Dotyczy win 7

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Sprawdź, czy jakieś urządzenia nie wybudzają komputer. Uruchom wiersz poleceń i wpisz komendę

 

powercfg -devicequery wake_armed

 

i naciśnij enter. Pokaże się lista urządzeń, które mogą wybudzać komputer ze stanu uśpienia.

Marqess87
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa  wyskoczyły takie dwie pozycje,ta druga to mysz to wiadomo ale co to jest to pierwsze to nawet nie mam pojęcia. Gdzieś już też czytałem że to może sensor od myszy powodować

 

wiersz.jpg

Edytowane przez Marqess87
dodanie informacji
Anawa
komentarz
komentarz

Musisz wejść w "menedżer urządzeń" i tam znaleźć te urządzenia z listy, wejść we "właściwości", dalej "zarządzenie energią" i trzeba odznaczyć opcję poniżej:

zarzadzanie_energia(1).png

"Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianiu pracy komputera"

Marqess87
komentarz
komentarz

@Anawa zrobiłem jak powyżej,odznaczyłem w obu urządzeniach tą opcję lecz niestety nic to nie dało, sprawdziłem jeszcze raz wiersz poleceń i wyskoczyły jeszcze dwie pozycje - ,,Urz" ,,Urz", okazało się że to klawiatura, tu również odznaczyłem opcje i teraz wiersz poleceń jest kompletnie czysty ale komputer nadal się wybudza :/

Anawa
komentarz
komentarz

Użyj jeszcze komendy poniżej - pokazuje urządzenie, które ostatnio wybudziło komputer:

 

powercfg –lastwake

Marqess87
komentarz
komentarz

to pojawiają się nieprawidłowe parametry

 

wiersz.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Przy "lastwake" jest minus ("-"). Źle się wkleiło u góry. U mnie działa.

Marqess87
komentarz
komentarz

poprawiłem na minus i wyszło coś takiego

 

wiersz.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Poprzednią komendą jeszcze posprawdzaj urządzenia. Jak wygląda teraz sytuacja?

Gawel
komentarz
komentarz

Ja bym sprawdził w BIOSIE/UEFI czy tam nie ma wybudzenia

  • Dobra wypowiedź 1
Marqess87
komentarz
komentarz

Właśnie dzisiaj miałem trochę czasu i sprawdziłem BIOS, wszystkie wybudzenia są wyłączone

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.