x-kom hosting

Prośba o sprawdzenie logów

Gawel
utworzono
utworzono

Witam, dzisiaj mój defender nagle zwariował zaczął sypać zagrożeniami. Chyba coś przyszło z pocztą, dopiero usunięcie całego folderu pomogło i przestał. Poproszę o sprawdzenie logów 

 

Screenshot_1.jpg

Addition.txt FRST.txt

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Uruchom FRST.
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!)

Cytuj

START::
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Program Files\ <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Program Files (x86)\ <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Program Files\WindowsApps <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Windows\regedit.exe <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Windows\system32\taskmgr.exe <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Windows\system32\cmd.exe <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Windows\system32\SecurityHealthSystray.exe <==== UWAGA
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge: Ograniczenia <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-2593905844-1963043658-2119809439-1001\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge: Ograniczenia <==== UWAGA
S3 HWiNFO_162; \??\C:\Users\ptrus\AppData\Local\Temp\HWiNFO64A_162.SYS [X] <==== UWAGA
S3 HWiNFO_164; \??\C:\Users\ptrus\AppData\Local\Temp\HWiNFO64A_164.SYS [X] <==== UWAGA
S3 semav6msr64; \??\C:\Windows\system32\drivers\semav6msr64.sys [X]
C:\Windows\Minidump\*.dmp
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:
END::

W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

.

Gawel
komentarz
komentarz

To była dziwna sytuacja. W sumie zaczęło się jak brat poprosił mnie o zrobienie pliku z office do wydruku z prostym tekstem. Podczas wysyłania zaczął sypać ostrzeżenia. Dopiero jak wywaliłem cały folder z lokalizacji którą podawał to przestał. Potem musiałem od nowa ustawić program pocztowy bo nie było żadnego konta. Jak chciałem wysłać ten sam plik to znowu wywalił że jest jakiś trojan w tym pliku tekstowym 

Pliki po naprawie FRST.txtAddition.txt

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

W logach - nic podejrzanego.

 

Nie jestem przekonany, czy to, co Defender, to było szkodliwe, ale w takich wypadkach lepiej nie ryzykować i uwierzyć Defenderowi.

.

 

  • Dziękuję 1
Gawel
komentarz
komentarz

Dziękuje za sprawdzenie logów. W sumie to wywalał mi dwa zagrożenia Trojan:Script/Wacatac.B!ml i Trojan:Win32/Phonzy.A!ml było ich kilkadziesiąt. Utworzyłem tylko plik tekstowy word i chciałem go wysłać, brat mi tylko podesłał SMS adres email. Przy próbie wysłania wywalał zagrożenia i info że błąd że nie może wysłać załącznika

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.