x-kom hosting

Problem z wejściem do BIOSU/UEFI

ColorFioletowy
utworzono
utworzono

Przy starcie system całkowicie jest pomijana procedura w której powinno się pokazywać logo (w tym wypadku MSI) i monitory uruchamiają się dopiero przy oknie logowania.

Ostatnio zmieniałem płytę główną oraz procesor i nie wiem czemu tak się dzieję, nie mam doświadczenia z tego typu sprawami.

Wejście do UEFI z poziomu odpalonego Windowsa kończy się tym że monitor się wyłącza, komputer pozostaję włączony i chyba pozostałe peryferia też działają, problem leży w wyświetlaniu obrazu.

Zgaduję że BIOS się normalnie odpala tylko monitory odbierają to jakby komputer był wyłączony.

Z góry dzięki za pomoc.

Niebieska
komentarz
komentarz

Zmień gniazdo, przez które łączysz monitor z grafą.

ColorFioletowy
komentarz
komentarz

@Niebieska Używam dwóch monitorów, jeden na gniazdo DP drugi na HDMI, testowałem też na pojedynczym monitorze, nie dało nic.

Gawel
komentarz
komentarz

Brak ekranu POST może być związany z włączeniem szybkiego uruchamiania. Zobacz w opcjach zasilania czy nie masz włączone szybkie uruchamianie. Próbowałeś resetować BIOS przez wyciągnięcie baterii ?

ColorFioletowy
komentarz
komentarz

Pomogło połączenie się tylko jednym monitorem przez HDMI, i tylko przy wejściu z samego systemu do UEFI. Trochę dziwne :niepewny:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.