x-kom hosting

Problem z klawiaturą w grach

BloXer_PL
utworzono
utworzono

Witam, trochę się rozpisałem, ale chciałem przedstawić szczegółowo problem. Dotyczy on mojej klawiatury. 
Otóż od niedawna (może od tygodnia) mojej klawiaturze "nie po drodze" z grami. 
Mianowicie kiedy chcę ruszyć postacią i naciskam "W" to reakcja jest następująca: postać stoi, robi krok, staje, robi krok itd. Podobnie z pojazdami. Trzymając "S" - światła hamowania nie palą się ciągle (jak powinny), tylko przerywają i pojazd ledwo co zwalnia. Bardzo to przeszkadza w normalnej rozgrywce.
Co ciekawe, błąd znika po wciśnięciu dwóch klawiszy np. "W" i "D", postać idzie / pojazd jedzie, ale po ponownym zatrzymaniu się występuje to samo. 
Zaobserwowałem, że działa to trochę jakby ustawione zostało (choć niczego nie zmieniałem) na jeden impuls na klawisz zamiast przytrzymania. Chodzi mi o to, że w niektórych grach jest opcja dostosowania np. sprintu (domyślnie "Shift"): 
opcja 1 - przytrzymanie, czyli trzymasz klawisz i postać biegnie, dopóki go nie puścisz, 
opcja 2 - impuls, czyli jednorazowe kliknięcie klawisza i postać biegnie, dopóki się nie zatrzymasz lub nie wciśniesz go ponownie
...i to mi wygląda właśnie na tak jakby opcję 2.

Szczególnie widoczne i uciążliwe dla mnie to było, kiedy chciałem wybrać broń z koła wyboru (GTA 5) i przytrzymując "Tab", pokazywało się ono tylko na chwilę i mimo nadal trzymanego klawisza znikało, a jak wiadomo, powinno być widoczne, dopóki się nie spuści palca z klawisza.
Klawiatura poza grami sprawdza się bardzo dobrze, chociażby do pisania tak jak teraz.
Jeśli ktoś miał styczność z takim problemem lub ma wiedzę na ten temat, to niech się podzieli.

Z góry dziękuję

Smolasty
komentarz
komentarz

Cześć,

Rozpisałeś się, ale zapomniałeś napisać jednej z ważniejszych rzeczy, czyli co to za klawiatura :E

Opcję są 3

  1. Ustawiło Ci się w aplikacji jakieś dziwne makro - tutaj pomoże reset do fabrycznych/zupełnie nowy profil w sofcie.
  2. Jeśli to klawiatura membranowa, to może po prostu taśmy są już na skraju swojej żywotności i nie zwierają.
  3. Jeśli to klawiatura mechaniczna, to coś na PCB jest nie tak, skoro sytuacja się powtarza na więcej niż jednym przycisku.

Właściwie to jest jeszcze jedna opcja. Pamiętam, że stare klawiatury gamingowe, które wtedy dopiero się zaczynały, miały funkcje "burst" czy coś takiego powodowało to mniej więcej, to że trzymając przycisk, komputer widział, że jest cały czas spamowany. Pewnie odpowiada za to jakiś skrót klawiszowy albo przełącznik w sofcie.

BloXer_PL
komentarz
komentarz

@Smolasty Już rozwiązałem problem. Wystarczyło odinstalować peryferia i poprzemieniać w portach. Najwidoczniej ten, pod który była podłączona klawiatura coś szwankuje. Ale mimo tego dzięki za przeczytanie i odpowiedź. Chociaż na przyszłość będę wiedział.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.