x-kom hosting

Problem z łączem internetowym

Infaaaans
utworzono
utworzono

Witam, Nie miałem pojęcia gdzie mogę się zgłosić oraz szukając w google nie mogłem również niczego znaleźć, dlatego znajduje się tutaj. Problem dotyczy łącza internetowego, ponieważ jak staram się zagrać ze znajomym w jakąś gierkę, która wymaga kogoś z nas stworzenia serwera/ zrobienia hostu to temu który dołączył skacze ping a czasami potrafi wyrzucić i ten problem jest tylko miedzy nami, jak zaproszę kogoś innego to jest normalnie i na odwrót. Dlatego proszę o pomoc czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Infaaaans
komentarz
komentarz

@gavron7 Tak myślałem, że będzie ciężko zrozumieć samo do końca nie wiem jak to opisać bo problem jest nietypowy. Ale spróbuje inaczej problem pojawia się gdy próbuje zagrać ze znajomym(A) w grę dajmy dla przykładu a way out, którą próbowałem ostatnio. Podczas gry znajomy(A) skacze ping a czasami urywa połączenie, ale gdy zagram z innym znajomym(B) jest już normalnie. A jeżeli ja dołączę do znajomego(A) to ja mam problemy z pingiem a czasami urwie połączenie. Ten problem pojawia się w innych grach np. Dying light i Don’t Starve Together. Mam nadzieję. że jakoś bardziej wytłumaczyłem problem.
A tutaj ankieta:
1. UPC Polska 
2. Skrętka 
4.Dekoder horizon
5. Po kablu 
6. Nie Sprawdzałem na innych 

gavron7
komentarz
komentarz

Ten znajomy A ma problem a nie Ty

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


A teraz dedukcja:
Serwer u znajomego A + Ty jako klient (wywala Ciebie)
Serwer u Ciebie + A jako klient (wywala jego)
Ty + znajomy B w dowolnej konfiguracji - jest ok

Wniosek może być tylko jeden - znajomy A ma problem z kompem lub łączem

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Infaaaans
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7A Przepraszam zapomniałem dodać, że jak znajomy A zagra z B to też mają normalnie. Tylko Ja z A mam problem.

gavron7
komentarz
komentarz

To pewnie lecicie do siebie jakąś dziwną trasą. :(

Odpal cmd i
Daj wynik tracert do adresu IP bramy kolegi A.
Aby dowiedzieć się jaki adres poproś kolegę aby wszedł np na twojeip.wp.pl i podał Ci ten adres.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



Ps. I tak samo zrób do kolegi B.

Z tym że jeszcze potrzebujemy wyniki tracert pomiędzy B i A

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Infaaaans
komentarz
komentarz

@gavron7 Tam gdzie są dwa cmd od lewej to ja i A, ja i B na następnym załączniku jest A i B

obraz_2022-02-14_155645.png

obraz_2022-02-14_155708.png

gavron7
komentarz
komentarz

Kłamiesz :P bo po kolei obrazki przedstawiają Ty->A, Ty->B, B->A a nie A->B :P hahahaha

 

Dobra, do rzeczy.

Jak rozumiem Ty i A macie tego samego ISP. B ma innego.

Zobacz jakie są czasy!? Wewnątrz sieci Twojego ISP?! 100ms!? Gdzie z innej sieci jest tylko połowa tego?! Coś jest nie tak u Twojego operatora wg mnie.

Możecie spróbować przez jakiś VPN zestawić połączenie, proxy czy coś takiego. Generalnie zgłosiłbym to (wraz z ww screenami i opisem sytuacji) do swojego ISP.

 

A poza tym to podłączcie się po kablu a nie po wifi

Infaaaans
komentarz
komentarz

Jasne, skonstatuje się z ISP. 
Dziękuję za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.