x-kom hosting

Laczenie partycji

kravter
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Zainstalowalem dysk na m2. Zrobilem klonowanie hdd na ten nowy dysk ssd. Ale potworzylo mi tez partycje tak jak na starym hdd. Chcialem je polaczyc w jedna partycje. Mam 3 partycje. Na 2 cos jest a jedna jest pusta. Ta pusta w menadżerze dyskow usunalem i chcialem inna rozszerzyc. Wiec dalem rozszerz wolumin. Wszystko tam juz ustawilem i na koncu po wcisniecou zakoncz wywala ostrzezenie, ze partycje zostana przekonwertowane z prostych na dynamiczne. Czy da sie jakos to polaczyc bez zmiany z prostej na dynamiczna? 

 

I jeszcze pytanie. Czy da sie polaczyc te 2 partycje na ktorych sa pliki bez utraty tych plikow? 

Gość
komentarz
komentarz

Ale kombinujesz. A nie lepiej skoro i tak zmieniasz wszystko to zrobić odpowiedni układ partycji i przekopiować na nią pliki?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

kravter
komentarz
komentarz

Chce wszystko na jedna ale jezeli tylko to jest mozliwe jak nie to nie. Glownym problemem jest rozszerzenie jednej bez konwertacji na dynamiczna. Sprobuje tym programem. 

Gość
komentarz
komentarz

Jedyne słuszne rozwiązanie podałem powyżej. Apka żadna Ci nie zrobi tego co chcesz. Musisz ręcznie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

fernandez
komentarz
komentarz

To nie jest jedyne słuszne rozwiązanie.

Skoro sklonował wszystko na drugi dysk, to po co ma to robić ponownie?

 

Jedną partycję już skasował. Wystarczy rozszerzyć (lub przesunać i rozszerzyć) pratycję którą chce. Programy takie, jak ten co podałem, bardzo to ułatwiają.

 

A co do drugiego pytania, to tez jest to możliwe. Bez straty danych, o ile to partycje NTFS. No i muszą to być partycje z tego samego dysku oczywiście. Inaczej to rzeczywiście potrzebujesz dysku dynamicznego i dane najpierw musisz gdzieś przenieść (backup).

Free Software to Merge Partitions without Losing Data in Windows (diskpart.com)

 

 

 

Gość
komentarz
komentarz
To nie jest jedyne słuszne rozwiązanie.
Skoro sklonował wszystko na drugi dysk, to po co ma to robić ponownie?
 
Jedną partycję już skasował. Wystarczy rozszerzyć (lub przesunać i rozszerzyć) pratycję którą chce. Programy takie, jak ten co podałem, bardzo to ułatwiają.
 
A co do drugiego pytania, to tez jest to możliwe. Bez straty danych, o ile to partycje NTFS. No i muszą to być partycje z tego samego dysku oczywiście. Inaczej to rzeczywiście potrzebujesz dysku dynamicznego i dane najpierw musisz gdzieś przenieść (backup).
Free Software to Merge Partitions without Losing Data in Windows (diskpart.com)
 
 
 
Mając kilka partycji rozumiem że na wszystkich trzyma pliki więc chcąc nie chcąc MUSI ręcznie je skopiować. A to czy rozszerzy partycje czy poprosru zrobi nowa jedna to inna bajka.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

kravter
komentarz
komentarz (edytowane)

@fernandez tak. Ty rozumiesz o co mi chodzi i co zrobilem do tej pory. Masz racje, jedna mam juz skasowana i to miejsce chce przydzielic innej bez robienia dynamicznej. Wszystkie partycje to ntfs i sa na jednym dysku.

Jak wroce do domy to sprawdze czy tym programikiem pojdzie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.