x-kom hosting

Najlepsze chłodzenie pod Ryzen 7 5800x

djmax28
utworzono
utworzono

Witam posiadam obudowę Silent Base 802 w środku mam płytę Asus Tuf Gaming X570 plus i oczywiście procesor jak w opisie. W zestawie z obudową są 3 pure wings 2 140 i zastanawiam się jakie dołożyć wentylatory do całej obudowy żeby ta cyrkulacja powietrza była odpowiednia. 

Ale moje pytanie skierowane jest w stronę samego procesora i jego chłodzenia.

Na większości forach jest informacja że tego procesora nie da się dobrze schłodzić z powodu jego budowy i że wystarczy Dark Rock Pro 4 i że chłodzenie wodne jest zbędne bo temperatury i tak będą wysokie nieważne jakie chłodzenie zainstaluję i wszyscy polecają właśnie DRP4 ewentualnie Noctua NH D15.

Co wy o tym myślicie ?? czy faktycznie dobre AIO typu Freezer 2 360 da te same temperatury co Dark Rock??  

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
5 godzin temu, djmax28 napisał:

czy faktycznie dobre AIO typu Freezer 2 360 da te same temperatury co Dark Rock??  

AF 360 bije praktycznie wszystkie AIO 360, a tym bardziej topowe coolery AC.

Jest to widoczne dopiero przy bardzo prądożernych konstrukcjach jak topowe Intele 11900K/12900K czy AMD Ryzen 5900X/5950X.

 

DR4 Pro kosztuje obecnie 360zł, AF 360 II 440zł, kwestia taka to miejsce na takie AIO, nie wszędzie wejdzie na top bo tam masz grubą chłodnicę.

 

Tu masz test na 5950X, DR4 Pro to praktycznie wydajność D15 https://www.kitguru.net/components/cooling/luke-hill/arctic-liquid-freezer-ii-360-a-rgb-review/7/

leelareso
komentarz
komentarz

sam posiadam 5800x i nh d15 i ten procek po prostu tak ma te 90c przy burn testach, ale normalnie nie przekracza podczas cinebencha albo grach 80 c. Robiłem undervolting tego czegoś na 1.25 i max  temp 65c system stabilnie działa po testach, Bez undervoltingu lata na 1.47v. domyślnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.