x-kom hosting

Upgrade chłodzenia

ZimoT
utworzono
utworzono

Siema, użytkuję sprzęta (I5-9400f, RTX 2060, 16GB RAM) w obudowie SPC Armis AR3 i przyszła pora na ulepszenie chłodzenia, bo przy bardziej wymagających grach dwa podstawowe wentylatory 120mm nie dają rady... Co polecacie? Osobiście myślałem nad 2x140mm na górę (odprowadzające powietrze) i 2x140 z przodu (ssące). Problem w tym, że z przodu mam napęd DVD i nie wiem czy dwie 140 wejdą. No i na górze lepiej 2x140 czy 3x120? No i oczywiście jakie modele? Myślałem nad Arcticami F14 lub SPC Sigma Pro 140. *Do tego jakie chłodzenie na CPU?* Też od SPC?

Fajnie gdyby całość jak głupia, ale mogą być trochę głośniejsze od aktualnych. Ze wszystkim chciałbym się zmieścić w 250zł.

(Nie wiem czy zdjęcia będą pomocne ale łapcie (sorry za wszędobylski kurz)).

IMG_20220212_142719.jpg

IMG_20220212_142735.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Możesz wziąć fere 5, spokojnie da radę.

https://proline.pl/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-5-spc303-p8077942

 

I duży pack arctickow P12, nie widzę sensu pchania się w 140 mm.

https://proline.pl/wentylator-arctic-p12-pwm-pst-value-pack-5szt-czarny-120mm-p1299446

 

 

Dasz 2 przód, 2 góra i wymienisz ten z tyłu lub zostawisz a 5 wentylator dodasz do fery na wyciąg.

ZimoT
komentarz
komentarz

@Sławomir no okej, ale jednak chociaż z przodu wolę mieć te 140mm, tylko pytanie czy się zmieszczą. A co do góry to nie wiem czy przy wyborze 2x140 nie zostanie wolne miejsce na "lewe" powietrze, więc chyba 3x120 będzie lepsze. Co do chłodzenia CPU jak i w zasadzie całego układu chłodzenia, to wolę mieć zbyt mocne niż za słabe ;)

Sławomir
komentarz
komentarz

Z góry i tak wydmuchujesz powietrze 2 wentylatory to aż nadto.

140 zazwyczaj nie dają jakiejś przewagi jeśli chodzi o tłoczenie powietrza, chyba ze bierzesz coś z topu.(np. noctua)

 

mozesz dac fere 5 dual, z dwoma wentylatorami, to jest i tak aż nadto co wygeneruje ten procesor.

obraz.thumb.png.7067dba9a24e7ed194fafc7e0430339a.png

według tego nie zmieścisz 3x 120 na gorze , a 2x 140 nie pomieści napędu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.