x-kom hosting

Jaka karta do światłowodu 1ghz ?

seven
utworzono
utworzono

Za chwilę będę posiadał światłowód 1ghz. Potrzebuję zmienić kartę sieciową na usb bo moja chyba będzie zbyt wolna (TP-Link TL-WN722N )? 

Polećcie co by było odpowiednie?

Komp stacjonarny w drugim pokoju, płyta asus h110m-k, Intel Core i5-6402p, realtek pcie gbe familij controler.

Gość
komentarz
komentarz
2 godziny temu, seven napisał:

Za chwilę będę posiadał światłowód 1ghz

To będziesz pierwszy ma świecie który takie coś będzie miał :)

 

2 godziny temu, seven napisał:

Komp stacjonarny w drugim pokoju, płyta asus h110m-k, Intel Core i5-6402p, realtek pcie gbe familij controler

Kabel kabel i tylko kabel.

seven
komentarz
komentarz

Nie mam możliwości podłączenia przewodem. 

Jest jakaś karta wifi na usb godna uwagi?

Gość
komentarz
komentarz

Wszystko jest to samo bo to radio.... Po wifi w drugim pokoju zapomnij generalnie o czymkolwiek co spełni Twoje oczekiwania na "1 Gigahercowy" internet.

1. dlatego że nie ma takowego

2. dlatego że to radio

seven
komentarz
komentarz

Jeszcze się nie domyśliłeś ,że to zwykła pomyłka kogoś kto się nie zna ?

Będziesz to ciągnął jeszcze przez ile wątków ?

Sprostuje, że chodziło mi o 1Gb/S- lepiej ? Teraz możesz pomóc?

Gość
komentarz
komentarz

A Ty nie zauważyłeś że już dawno napisałem:

 

10 godzin temu, gavron7 napisał:

Kabel kabel i tylko kabel.

 

Godzinę temu, gavron7 napisał:

Po wifi w drugim pokoju zapomnij generalnie o czymkolwiek co spełni Twoje oczekiwania

 

Godzinę temu, gavron7 napisał:

dlatego że to radio

 

?!

 

 

PS. Znowu źle :)

8 minut temu, seven napisał:

1Gb/S- lepiej ?

 

 

seven
komentarz
komentarz

Napisałem wcześniej, że nie mogę po kablu- Ty się upierasz.

Teraz mam po wifi udostępniony internet z tel. i działa w drugim pokoju Ty wiesz, że nie spełnia oczekiwań.

 

Dzięki za "pomoc"

Gość
komentarz
komentarz
13 godzin temu, seven napisał:

światłowód 1ghz

 

3 minuty temu, seven napisał:

nternet z tel. i działa w drugim pokoju Ty wiesz, że nie spełnia oczekiwań.

 

1Gb/s.... to:

1. po wifi przy najlepszych wiatrach uzyskasz około 700-800Mb/s na 5GHz przy szerokości 80MHz w AC. 

2. każda przeszkoda BARDZO tłumi sygnał 

3. w rezultacie jak w drugim pokoju będziesz miał 100-200Mb/s to będzie bardzo dobrze, ale sądzę że i tak będzie to mniej.

 

Więc na tej podstawie wrócisz i ze stwierdzeniem "dlaczego taki spadek" a to nie spadek tylko fizyka i realia życia.

 

seven
komentarz
komentarz

Jeszcze wpadłem na taki pomysł aby mieć połączenie po kablu - tylko nie wiem czy to możliwe ? Instalacja przez dewelopera jest zrobiona tak, że ze skrzynki technicznej w przedpokoju rozchodzą się kable ethernet do pokoi do gniazdek rj45. Gniazdo światłowodu mam w salonie obok gniazda rj45. I czy by zadziałało to jak bym kabel ethernet z salonu  połączył w skrzynce technicznej z kablem który leci do pokoju w którym stoi komputer stacjonarny ? Zadziałało by to ? Jak nie zrozumiale napisałem to sorry z góry.

Gość
komentarz
komentarz

Wiem jak jest to podłączone bo o tym mówi ustawa :P

 

Masz 3 wyjścia:

1. najtańsze (koszt 5zł) - kupujesz tzw "beczkę" rj45-rj45, łączysz za jej pomocą odpowiednie kable w przedpokoju

2. podobne ale w przedpokoju wsadzasz switch (koszt ok 80zł) i podłączasz wszystkie kable rj45 do niego

3. w przedpokoju w skrzynce również masz światłowód, ale on tylko tamtędy przechodzi. Musisz poprosić kogoś/zamówić aby ktoś w tamtym miejscu zrobił gniazdko światłowodowe, pospawał wszystko itp. (wykonanie jednego spawu to koszt dla klienta ok 200zł), wtedy cały terminal światłowodowy (ONU) będziesz miał w przedpokoju.

 

 

ps. tu masz beczkę

 

https://www.google.com/search?q=beczka+rj45&oq=beczka+rj45&aqs=chrome..69i57j0i512l2j0i22i30l7.1816j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

seven
komentarz
komentarz

No i super, że zadziała :)

Wybieram bramkę nr 1. Monter Orange będzie we wtorek - powinien to ogarnąć.

co do pkt. 3 - to pamiętam, że podczas budowy montowali gniazda światłowodu w mieszkaniach ale chyba z pominięciem skrzynek, kabel szedł do mieszkania bezpośrednio z klatki schodowej.

Dzięki za pomoc :)

Gość
komentarz
komentarz
No i super, że zadziała
Wybieram bramkę nr 1. Monter Orange będzie we wtorek - powinien to ogarnąć.
co do pkt. 3 - to pamiętam, że podczas budowy montowali gniazda światłowodu w mieszkaniach ale chyba z pominięciem skrzynek, kabel szedł do mieszkania bezpośrednio z klatki schodowej.
Dzięki za pomoc
Sam se ogarnij! On za to weźmie jakieś kosmiczne pieniądze!
Idź do sklepu kup sobie taką beczkę i juz

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

seven
komentarz
komentarz

Technik powinien raczej zakładając usługę sam to ogarnąć, ale zobaczymy.

Ale chyba czeka mnie wymiana karty sieciowej wewnętrznej, bo pewnie ta co mam nie obsłuży tej prędkości (Realtek PCIe GbE Family Controller) ?

Gość
komentarz
komentarz
48 minut temu, seven napisał:

Technik powinien raczej zakładając usługę sam to ogarnąć, ale zobaczymy

Ale to nie wchodzi w usługę żadnego operatora. To TWOJA sieć a nie operatora.

Usługi operatora kończą się na porcie WAN urządzenia dostępowego. Reszta jest Twoja i tylko Twoja.

 

To czy i za ile zrobi to jest jego prywatna sprawa. Z doświadczenia powiem tak - im klient bardziej wymagający i stwierdzający "bo musicie" tym mniej "musimy" i mniej się robi, zostawiając jak najwięcej na klienta. 

52 minuty temu, seven napisał:

Realtek PCIe GbE Family Controller

to jest gigowa karta więc czemu ma nie obsłużyć?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.