x-kom hosting

Problem z zainstalowaniem Windows 11 na virtualbox

pitek1998
utworzono
utworzono

Mam problem z zainstalowaniem Windows 11. Zrobiłem bootowalnego pendrive'a z Windows 11 tak jak jest tutaj opisane https://variatkowo.pl/2021/10/poradniki/instalujemy-windows-11-na-kazdym-komputerze/, za pomocą rufusa w wersjo portable. Następnie z tego pendrive'a chciałem zainstalować system na virtualbox. Zrobiłem wszystko tak jak zostało opowiedziane w tym filmie

. Gdy wcisne przycisk start to mam coś takiego. Co mogę z tym zrobić? Co to za ekran?

install_windows_11.png

Gość
komentarz
komentarz

Nie możesz poprosru odpalić ISO zamiast z pena?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pitek1998
komentarz
komentarz

No niby mógłbym ale gdybym miał coś takiego na fizycznej maszynie?

Gość
komentarz
komentarz
No niby mógłbym ale gdybym miał coś takiego na fizycznej maszynie?
?! Ale ze o co chodzi?!

Zamiast wypalać na USB ten sam obraz montujesz na VMce.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pitek1998
komentarz
komentarz

chce poprostu wiedzieć jak to rozwiązać. Jestem początkujący jeśli chodzi o takie rzeczy, ale to nie oznacza że tego typu problemy mam odkładać na później tylko dlatego że mogę go zamontować na VM. Wiem jak zamontować na VM bo zrobiłem to pare razy i teraz chce spróbować czegoś innego. I chce to odpalić z pendrive'a.

Gość
komentarz
komentarz
chce poprostu wiedzieć jak to rozwiązać. Jestem początkujący jeśli chodzi o takie rzeczy, ale to nie oznacza że tego typu problemy mam odkładać na później tylko dlatego że mogę go zamontować na VM. Wiem jak zamontować na VM bo zrobiłem to pare razy i teraz chce spróbować czegoś innego. I chce to odpalić z pendrive'a.
Ale jeszcze raz....
Ty tego pena bootujesz pod VM? Jeśli tak to właśnie tu może być problem (bo windowsy (te twoje) mogą sobie z tym nie poradzić prawidłowo)..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pitek1998
komentarz
komentarz

Tak. Zrobiłem bootowalny pendrive i z niego uruchamiam instalke. Tak wygląda sekcja storage na VirtualBoxie.

 

storage.png

A ten pendrive.vmdk przy którym świeci się wykrzyknik jest na dysku C

 

pendrive.png

Czy to może mieć jakiś związek z tym że windows 11 nie jest wspierany przez virtualbox?

Gość
komentarz
komentarz

Nie rozumiem, tak nakopałeś ...

 

Napisałeś:

18 godzin temu, pitek1998 napisał:

Zrobiłem bootowalnego pendrive'a z Windows 11 tak jak jest tutaj opisane https://variatkowo.pl/2021/10/poradniki/instalujemy-windows-11-na-kazdym-komputerze/, za pomocą rufusa w wersjo portable

A więc masz go na USB.

 

Na Twoim screenie masz jakieś dwa dyski zamontowane do VMki, jeden rozumiem że dysk na którym chcesz mieć windowsy o nazwie "Windows 11", a drugi o nazwie "pendrive" ale co jest w środku??? Bo to co jest w środku musi mieć format dysku a nie płyty CD (bo dodałeś to jako dysk a nie jako płytę CD).

 

Moim zdaniem skasuj ten dysk pendrive, a jako dysk CD dodaj obraz który używałeś do wypalenia usb.

 

A aby zrobić tak jak chcesz, czyli zabootować z USB wirtualną maszynę to po pierwsze musisz zamapować urządzenie USB, a po drugie to nie da bez kombinowania, bo VirtualBox nie umie bootować z USB sam z siebie i trzeba pokombinować :P Ale ogólnie się da :)

 

 

 

pitek1998
komentarz
komentarz

Podpiąłem pendrive i teraz pendrive.vmdk w sekcji storage wygląda tak

 

pendrive.png

Jak najpierw zbootowałem za pomocą rufusa tak jak jest opisane w=na tej stronie https://variatkowo.pl/2021/10/poradniki/instalujemy-windows-11-na-kazdym-komputerze/ , a potem użyłem tego filmu żeby uruchomić instalke windows 11.

 

tak wygląda folder windows 11 na VBox

w11.png

A tak wygląda pendrive którego bootowałem

 

pendrive.png

Gość
komentarz
komentarz

OMG... Jakie kombinowanie, zrób to co napisałem wyżej. Odpalisz w ciągu 5 sekund....

 

Bo to co pokazałeś to też nie jest uruchomienie z pendrive.... 

pitek1998
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra ok. Pomogło odznaczenie opcji enable efi. Tylko teraz musiałem na nowo sformatować pena w rufusie bo dostawałem taki komunikat 76fcada13a42a756606bfaf5bfed67575d23d1bf.

I teraz jest taki problem że po sformatowaniu w rufusie musiałem wybrać MBR zamiast GPT. Odznaczam w VirtualBox opcje Enable EFI, robie wszystko tak jak w tym filmie

, zmieniam kolejność bootowania żeby było z hard disk a nie optical i kiedy wcisnę start to pojawia się logo Windowsa pokręci. Wyświetla się tak przez dłuższy czas, a potem nagle robi się czarny ekran i potem długo nic. Zatrzymuje się na czarnym ekranie. Nie wywala żadnych komunikatów ani nic. Wie ktoś o co może chodzić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.