x-kom hosting

Zerwana plomba a gwarancja na złożony komputer

kacper4444
utworzono
utworzono

Mam pytanie odnośnie gwaranacji mojego pcta ponieważ kupiłem go półtora roku temu w komputroniku z opcją złożenia ( jest to komputer składany , nie gotowiec) i złożyli mi ten komputer, dostarczyli i go mam już półtora roku i moje pytanie brzmi odnoścnie tego czy jeżeli zerwałem plomby to czy wezmą mi kompa na gwarancje czy nie ? Zerwałem nie wiem czemu , tak o poprstou żeby zobaczyć komputer od środka ale nic w nim nie grzebałem i odrazu po popatrzeniu sobie kilku minutek zamknąłem obudowe kompa i tyle. I teraz moje pytanie brzmi czy uznają mi komputer na gwarancji jak bym chciał go oddać ? Kolejne pytanie moje brzmi czy jeżeli jest to komputer składany to czy poza dwó letnią gwarancją w komputroniku mam również osobną gwarancje na poszczególne podzespoły komputera ? Ponieważ niektóre podzepsoły mają np jeszcze trzy lata gwarancji producenta co oznaczało by że mam jeszcze na nie gwarancje pół roku w komputroniku oraz kolejne półtora jeszcze u producenta co oznacza że wsumie półtora roku jestem jeszcze bezpieczny w ramach jakieś awarii? 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
8 godzin temu, kacper4444 napisał:

czy jeżeli zerwałem plomby to czy wezmą mi kompa na gwarancje czy nie

w 90  % nie. Jak miałeś zaplombowany to nie otwierać. Trzeb było kupić w "normalnym" sklepie z opcją złożenia na miejscu i w tedy mógł byś sobie zaglądać i robić co  chcesz ze sprzętem nawet wymieniać.

anioł2009
komentarz
komentarz
8 godzin temu, kacper4444 napisał:

I teraz moje pytanie brzmi czy uznają mi komputer na gwarancji jak bym chciał go oddać ?

Oczywiście że nie ... na 99%

 

8 godzin temu, kacper4444 napisał:

Kolejne pytanie moje brzmi czy jeżeli jest to komputer składany to czy poza dwó letnią gwarancją w komputroniku mam również osobną gwarancje na poszczególne podzespoły komputera ?

A jaką masz fakturę: z wyszczególnieniem części jakie zawiera skrzynka i informacją ile dany podzespół ma gwarancji czy wpisane "desktop bla bla, i7, 8gb ram rt3050" przykładowo ????

kacper4444
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Mam rozpisane wszytskie częsci. Napisane jest numer seryjny komputera , jest numer seryjny danego podzespołu i obok model podzespołu i ilość to to wiadomo że 1 . Nie jest napisane  nigdzie ile każdy podzespół ma gwarancji ale rozpisane są wszytskie podzespoły.

anioł2009
komentarz
komentarz

Czyli sprzedany jako skladak komputronika na 24 msc gwarancji na wszystko. Zerwana plomba = brak gwary.

kacper4444
komentarz
komentarz

@anioł2009 ale to nie mam jeszcze przypadkiem gwarancji na poszczegolne podzespoły od producenta?

@leelareso mam na myśli to ze przeciez kupując podzespól np karte graficzna dostajesz gwarancje od producenta np na trzy lata no to kupując cały komputer w komputroniku dostaje gware na cały komp u nich na dwa lata plus dodatkowo przeciez mam chyba gwarancje producenta np na karte graficzna w moim przypadku od gigabyte , na prcoesor od amd itp . nie działa to w ten sposób? bo jak nie to nie ma to sensu troche

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz

jak by był na części to z pewnością ni był by zaplombowany a jednak był to raczej gwarancja całościowa na te 2-3 lata czy ile tam miałeś. Plomby się nie zrywa.

kacper4444
komentarz
komentarz

@leelareso no był na części ! to nie jest gotowiec czy coś. Normalnie kupiłem podzespoły same i zapłaciłem dodatkowo odrazu za opcję złożenia i dostarczyli mi poprostu gotowy już komputer ale jest to składak.

anioł2009
komentarz
komentarz

Masz dowod zakupu na poszczególne czesci ??? Niestety obawiam sie ze gwarancji nie masz bo zerwales plombe a w takim wypadku obowiazuje gwarancja sprzedawcy ...

Mozesz probowac na gwarancje wysylac czesc ale najpierw skontaktuj sie z producentem podzespołu..  

Anawa
komentarz
komentarz

Jak to wygląda u Was, @X-KOM?

Gawel
komentarz
komentarz

Kurcze myślałem że stickery już dawno temu odeszły do lamusa :huh:

gavron7
komentarz
komentarz
Kurcze myślałem że stickery już dawno temu odeszły do lamusa :huh:
Ja nie jestem pewny czy prawo unijne nie zabrania takiej praktyki. A jeśli tak to mogą sobie je wsadzić głęboko

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@Anawa Jeśli chodzi o "nasze gotowce", to żaden z nich nie posiada plomb :) A jeśli Klient zleca nam montaż PCta z wybranych podzespołów, to tym bardziej go nie plombujemy ;) 

gavron7
komentarz
komentarz

Drogi autorze... Cytat jedej ze strony w tym temacie:

Inaczej jest z gwarancją. W odróżnieniu od rękojmi jest dobrowolna. Może funkcjonować na linii konsument – producent bądź konsument – sprzedawca, w zależności od tego, który z tych podmiotów przyjmie na siebie rolę gwaranta. Warunki, zasady gwarancji ustalane są dowolnie przez gwaranta.

Więc nie ma tak jakbyś chciał. Jeśli masz 2 lata to masz 2 lata a to czy producent daje 20 to już inna bajka i Ciebie nie dotyczy, bo umowę gwarancyjna podpisałeś (zgodziłeś się na jej warunki) że sprzedawcą w chwili zakupu.

I dalszą część wpisu:

Z drugiej strony mamy gwarancję, która jest udzielana fakultatywnie i na dowolnie ukształtowanych warunkach. Skoro tak, to gwarant (najczęściej producent) może zdecydować się na zastosowanie plomb gwarancyjnych na produkowanym przez siebie sprzęcie. A w warunkach udzielanej przez siebie gwarancji może ustalić, że zerwanie czy naruszenie tychże plomb będzie skutkowało utratą gwarancji. Będzie to zgodne z prawem.


A więc musisz zobaczyć co na to umowa gwarancyjna, ale skoro masz te plomby to pewnie po coś one były...


W przypadku kiedy chciałbyś oddać sprzęt do naprawy to aktualnie jedynie jako rękojmia czy to do producenta czy do sprzedawcy. Ale rękojmia jest 24miesiace tylko i wyłącznie. Żadne plomby gwarancyjne i inne tego typu zabezpieczenia nie mają najmniejszego wpływu na rękojmię bo o rękojmii mówią odpowiednie przepisy prawne a o gwarancji stanowi gwarant (sprzedawca/producent itp).







Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.