x-kom hosting

siec domowa jak to ustawić aby dzialalo?

polsky166
utworzono
utworzono (edytowane)

tak jak w temacie i zdjęciu

1 router tp drugi d link który ma 1Gpbs

obecnie 2 ustawiłem jako AP (adres 192.168.0.2) bez dhcp, tuner nie osiąga 1Gbps (ma kartkę Gbps) tylko 100Mb/s

czy to jest dobrze poustawiane? 

czy moge 2 router ustawic jako router (nie AP) tak zeby miec w tej sieci 1Gbps i to nie łączę się z urządzeniami podlączonymi pod 1 router

Bez tytułu.png

Gość
komentarz
komentarz
19 minut temu, polsky166 napisał:

router tp drugi d link który ma 1Gpbs

 

20 minut temu, polsky166 napisał:

tuner nie osiąga 1Gbps

 

A dziwi Cię to?

 

100 < 1000

 

więc skoro doprowadzasz szybkością 100Mb/s to na końcu max będziesz miał 100Mb/s.

 

polsky166
komentarz
komentarz (edytowane)

no a jak ten 2 ustawie jako router to nie będzie w tej sieci 1Gbps?

ustawilem tak i nadal tuner mial 100Mb a 2 router był osobną siecią

Gość
komentarz
komentarz

Osobną siecią?

Narysuj....

polsky166
komentarz
komentarz (edytowane)

no w tym 2 routerze d link

wtedy kabel z 1 routera wsadziłbym do portu WAN d linka i stworzył tam odrębną sieć lan

 

chodzi mi jedynie aby w tej sieci 2 miec lan Gbps
to sie nie da tak ustawic aby ta 2 siec byla odrębna i po sieci bylo 1Gbps?
chodzi o to ze jak wgrywam filmy na tuner aby szło powyzej 100Mb, to będą szybciej sie wysyłały (wysylam z laptopa przez siec WIFI 5g 650Mb)

Gość
komentarz
komentarz

Może zacznijmy od prostych pytań - a urządzenia mają porty gigabitowe (oprócz tego dir-825)? 

 

polsky166
komentarz
komentarz

Tuner satelitarny ma port gigabitowy

Gość
komentarz
komentarz
no w tym 2 routerze d link
wtedy kabel z 1 routera wsadziłbym do portu WAN d linka i stworzył tam odrębną sieć lan
 
chodzi mi jedynie aby w tej sieci 2 miec lan Gbps
to sie nie da tak ustawic aby ta 2 siec byla odrębna i po sieci bylo 1Gbps?
chodzi o to ze jak wgrywam filmy na tuner aby szło powyzej 100Mb, to będą szybciej sie wysyłały (wysylam z laptopa przez siec WIFI 5g 650Mb)
Teraz przeczytałem...
650mega po wifi masz przy wrzucaniu tunera? To po co zawracasz gitarę skoro masz wszystko sprawne ?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

polsky166
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj

Może zacznijmy od prostych pytań - a urządzenia mają porty gigabitowe (oprócz tego dir-825)? 

tuner podlaczony do tv

 

650Mb pokazuje na laptopie sieć ale pliki sie wrzucają na tuner z prędkością 100mb (w tunerze pisze szybkosc sieci 100mb) a chcialem aby bylo 1000mb

router ma 1gbps i tuner niby tez a nie moge osiągnąc powyzej 100

Czy mam ten 2 router ustawic w opcje routera? obecnie jest jako AP dhcp off i adres 192.168.0.2

 

Gość
komentarz
komentarz
Może zacznijmy od prostych pytań - a urządzenia mają porty gigabitowe (oprócz tego dir-825)? 
tuner podlaczony do tv
 
650Mb pokazuje na laptopie sieć ale pliki sie wrzucają na tuner z prędkością 100mb (w tunerze pisze szybkosc sieci 100mb) a chcialem aby bylo 1000mb
router ma 1gbps i tuner niby tez a nie moge osiągnąc powyzej 100
Czy mam ten 2 router ustawic w opcje routera? obecnie jest jako AP dhcp off i adres 192.168.0.2
 
1 zachowaj jednostki bo te co podajesz to lepsze parametry miałem w latach 90...
2 jeszcze raz zapytam : jak masz podłączone i co do czego wysyłasz i czy wszystkie urządzenia mają port gotowy. Szczerze to śmiem wątpić w ta kartę GE w dekoderze.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

polsky166
komentarz
komentarz

dekoder SF 8008 octagon ma karte giga

Wysyłam pliki (filmy) z laptopa przez wifi do tunera przez router D link 825 

 

Czy moge po prostu podlaczyc 2 routery zeby miec 2 osobne sieci lan? Jesli tak to jak ustawic 2 router aby nie kolidował z 1? 

Gość
komentarz
komentarz
22 minuty temu, polsky166 napisał:

Czy moge po prostu podlaczyc 2 routery zeby miec 2 osobne sieci lan? Jesli tak to jak ustawic 2 router aby nie kolidował z 1? 

Do tego wystarczy 1 router.

 

Na sprzęcie który masz w domu nie zrobisz 2 sieci lan z tego samego neta.

 

A w ogóle co dla Ciebie znaczy 2 sieci lan?

 

A wracając do problemu:

1. Podmień kabel pomiędzy dekoderem a routerem

2. Podłącz kompa kablem pod DIRa i spróbuj wtedy

 

polsky166
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak jeden router jqk sprzęt mam na dole i na górze na piętrze i to jest podłączone jednym kablem lan 

Więc na dole mam rozdzielony internet routerem i na górze w pokoju 

 

To jak z routera podlacze kabel pod 2 router w port WAN nie stworzy mi się kolejna sieć lan?

polsky166
komentarz
komentarz
Cytuj

A w ogóle co dla Ciebie znaczy 2 sieci lan?

 

A wracając do problemu:

1. Podmień kabel pomiędzy dekoderem a routerem

2. Podłącz kompa kablem pod DIRa i spróbuj wtedy

2 sieci lan czyli na dole mam router i mam jedną sieć lan a na górze mam 2 router i mam tam kolejną siec lan, obecnie 2 router robi jako AP, wiec dala siec ma 100mb bo tylko ma dolny router dobrze to rozumiem? jak zrobie jak jak w opcji 1 będę na dole mial 100mb a na górze 1gbps powinno być w sieci lan dobrze rozumiem czy nie?

Gość
komentarz
komentarz

1. to mówisz o 2 podsieciach a nie 2 sieciach... 2 sieci zrobisz w momencie jeśli będziesz miał 2 różne adresy IP przydzielone od ISP i podłączysz 2 routery niezależnie, wtedy będą dwie sieci.

2. jakkolwiek byś nie podłączył tych routerów i tak część będzie chodziła na 100Mb/s

 

Dlaczego nie chcesz zmienić kabla i/lub przetestować jak to wyżej pisałem?

polsky166
komentarz
komentarz

@gavron7 jak mam ten kabel zmienic jak parter z piętrem on jest pod podłogą zalany wylewką?

A kabel router tuner jest wysokiej jakości 

 

Chodzi mi jedynie aby w podsieci tej górnej bylo wiecej niz 100mb da się tak? 

 

Czyli jak łącze te podsieci (2 routery) to mam to podlaczyc tak aby kazdy byl osobnym routerem czy drugi AP? 

Gość
komentarz
komentarz
Godzinę temu, polsky166 napisał:

A kabel router tuner jest wysokiej jakości 

router - nie

kabel - śmiem wątpić

tuner - nie znam się 

:P

 

Godzinę temu, polsky166 napisał:

Chodzi mi jedynie aby w podsieci tej górnej bylo wiecej niz 100mb da się tak? 

po raz 10 odpowiadam na to samo pytanie:

TERAZ (wg rysunku który zrobiłeś) TAK MASZ

ale TYLKO w obrębie tego routera, wszystko dalej masz 100Mb/s

 

Godzinę temu, polsky166 napisał:

Czyli jak łącze te podsieci (2 routery) to mam to podlaczyc tak aby kazdy byl osobnym routerem czy drugi AP? 

Czego Ty nie rozumiesz? Aby cała sieć była 1Gb/s musisz mieć urządzenia w szkielecie sieci gigabitowe (GE) - szkielet czyli główne - w Twoim przypadku masz 740N który jest FE czyli 100Mb/s, jakkolwiek byś nie kombinował to z tym sprzętem jaki masz nie osiągniesz tego założenia. Najprostszym rozwiązaniem jest zmiana tego routera na jakiś z portami GE.

 

To po pierwsze a po drugie powiedz mi, jak masz ponazywane sieci? Tak samo nazywają się na górze i na dole? (Chodzi oczywiście o 2.4GHz bo 740 nie ma 5). Jeśli tak samo, to najpierw przeczytaj mój poradnik.

https://www.forumpc.pl/topic/486831-pewnie-tu-jest-twój-problem-przeczytaj-zanim-założysz-wątek/#comment-2918750

 

 

 

polsky166
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj

TERAZ (wg rysunku który zrobiłeś) TAK MASZ

ale TYLKO w obrębie tego routera, wszystko dalej masz 100Mb/s

no i o to mi chodzi, ja nie chce 1Gpbs na dole pisze przeciez tyle razy tylko na górze nie jest mi potrzebne 1gbps poza tą podsiecią, ale ja na górze nie mam transferu powyzej 100mb jak wysylam filmy do tunera z laptopa po wifi tylko 100mb równe i na tunerze tez pisze polaczenie 100mb a nie 1000 dlaczego?

Zeby tak bylo to muszę ustawic górny router zamiast AP w tryb routera i wlaczyc DHCP? 

 

sieci 2.4 mam nazwane inaczej ale one dzialaja z max prędkością łącza ale problem jest z siecią 5ghz bo jak się z nią łącze z laptopa albo smarfona to często rozłącza, znaczy niema wcale internetu a jak jest to szybkość jest niska ok 2-7mb często skacze w stan sieci pisze 600mb 

 

lepiej nie umiem narysowac

 

Bez tytułu.png

Gość
komentarz
komentarz

Jeszcze raz od początku..

Prosiłem Cię abyś:

Dnia 7.02.2022 o 22:02, gavron7 napisał:

A wracając do problemu:

1. Podmień kabel pomiędzy dekoderem a routerem

2. Podłącz kompa kablem pod DIRa i spróbuj wtedy

Do tej pory nie dałeś wyników testów.

 

Z Twojego rysunku wynika że:

1. tuner albo ma 100 kartę albo uszkodzony kabel/kartę (a te 2 pkt wyżej namierzą usterkę)

2. to co Ci pokazuje laptop po wifi czyli 600 i 150 to w przeliczeniu daje:

600 = 600/2 czyli 300Mb/s = transfer 37MB/s 

150 = 150/2 czyli 75Mb/s = transfer ok 10MB/s

 

Aby (spróbować) w ogóle osiągnąć coś więcej po wifi przeczytaj mój poradnik który zlinkowałem wyżej.

 

PS. tego 825 jak przestawisz tryb pracy będziesz miał 5 portów a nie 4 i wtedy port WAN możesz wykorzystać. (to wszystko również jest opisane w moim poradniku)

 

PS2. A jak 740N wykorzystujesz jako główny router to chociaż tam wrzuć OpenWRT będziesz miał o niebo lepszy router :P

polsky166
komentarz
komentarz

wszystko elegancko dziala zmienilem tylko kabel laczy sie tuner i laptop 1gbps

pliki sie laduja przez wifi 20MB/s ok 200Mb wczesniej bylo 100

 

Cytuj

 A jak 740N wykorzystujesz jako główny router to chociaż tam wrzuć OpenWRT będziesz miał o niebo lepszy router :P

co to da? 

Gość
komentarz
komentarz
11 minut temu, polsky166 napisał:

niebo lepszy router

Te router będzie miał lepsze możliwości konfiguracyjne niż ten Twój DIR825 (oczywiście 5GHz nie będzie i gigabita ale będzie umiał więcej)

 

Ja tych routerów używam do zupełnie innych celów niż producent wymyślił :P

 

 

 

polsky166
komentarz
komentarz

@gavron7 ale ze soft wgrac nowy?

do jakich celow? 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak firmware wrzucasz inny. https://openwrt.org/

 

Generalnie to nawet tych 'oryginalnych' openwrt nie używam u siebie tylko robię swoje kompilacje. Np. taka która "nie wie" co to są diody, ale w ich miejsce (tych diodek) podłączam urządzenia 1-wire (np. termometr), a informację o temperaturze wysyłane są z automatu do innych urządzeń albo można sobie podejrzeć ręcznie przez np. WWW.

 

Do bardziej zaawansowanych celów - 3 sztuki tych routerów są u różnych klientów po Polsce wstawione i zestawiają z automatu połączenie VPN do mnie. Co mi to daje? To że jak coś się zepsuje u danego klienta to mogę to naprawić zdalnie właśnie dzięki zestawionemu VPNowi.

 

Zapytasz czemu własne kompilacje robię a nie używam gotowca? Bo moje kompilacje mają przewagę - są odpowiednio skonfigurowane, a więc naciśnięcie RESET na routerze (owszem, mogę wyłączyć przycisk, ale po co? :) ) nie spowoduje skasowania konfiguracji tylko przywrócenie do tej w której dany router trafił do klienta :) a więc tak naprawdę klient nie zepsuje nic.

 

A jakie Ty możesz mieć z niego korzyści? (wymienione tylko niektóre, takie którymi zainteresowany jest typowy Kowalski):

1. podział pasma ze względu na cokolwiek sobie wymyślisz

2. przydział adresów (DHCP) dla urządzeń jakikolwiek chcesz - podsieci (w normalnym znaczeniu, a nie takim jak Ty mówisz) możesz tworzyć sobie nawet nową dla każdego urządzenia jakie masz w domu (tylko po co:P)

3. obsługa VLANów

4. MULTI-WAN i LOADBALANCING - czyli jak masz kilka łącz możesz je dowolnie zagregować

5. możliwość instalowania dodatkowych pakietów rozszerzających dowolnie możliwości

 

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.