x-kom hosting

Problem z słuchawkami z mikrofonem

KamilSlimak89
utworzono
utworzono

Posiadam słuchawki Steelseries Actris 1, mają one odłączany mikrofon. Problemem polega na tym, że nijak nie potrafię go użyć, to znaczy mam przejściówkę "rozgałeziającą" kabel podłączam jedną odnogę do zielonego wejścia słuchawkowego, drugą różową do wejścia mikrofonowego, wyświetla mi się powiadomienie, w którym trzeba wybrać to jakie urządzenie zostało podlączone, wybieram liniowe i mikrofon nijak nie działa (dźwięk w słuchawkach jest). Co mogę robić nie tak? Szukałem rozwiązania w poradnikach, próbowałem bawić się z ustawieniami dźwięku, ale nic to nie dało.

zee84
komentarz
komentarz

Hej. Próbowałeś podłączać inne słuchawki ? Sprawdź na innych. Może coś namieszało Ci się w systemowych ustawieniach urządzeń do nagrywania? Karta dźwiękowa pewnie realtek ? Spróbuj sprawdzić jak wyglądają Ustawienia dźwięku w systemie. Może odłącz ten pałąk jeśli nie masz innych [słuchawek z mic] do testowania i podłącz go bezpośrednio do różowego gniazda. Wejdź we właściwości mikrofonu włącz nasłuchiwanie, wtedy będziesz mógł siebie usłyszeć bezpośrednio w głośnikach/przynajmniej powinieneś. Ustaw też wejście mikrofonu jako urządzenie domyślne, może inne urządzenia mają wyższe uprawnienia.

Powodzenia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.