x-kom hosting

Jaki router z możliwością podglądu statystyk sieci LAN i nakładania ograniczeń (up/down/transfer)?

Karioka
utworzono
utworzono

Mój pierwszy post więc witam Was serdecznie,

 

Od jakiegoś już czasu szukam routera, który spełni moje, wydawałoby się na początku, że niezbyt wygórowane wymagania. Poza tymi podstawowymi jak Wifi 5 GHz i porty 1 GB, ze spełnieniem których nie ma problemu, mam też kilka potrzeb co do działania samego oprogramowania routera. Pisałam w tej sprawie do kilku mniejszych i większych sklepów ze sprzętem, ale nie bardzo potrafili mi pomóc. Znalazłam router Mikrotik, który spełniłby moje oczekiwania co do możliwości konfigu, ale to sprzęt dla osób mocno siedzących w temacie sieci i więcej mogłabym w tych opcjach namieszać niż sobie pomóc.

Wracają do tematu. Szukam routera, który pokaże mi m.in. obciążenie sieci LAN (aktualny, łączny upload i download użytkowników), będzie mierzył dzienne i miesięczne łączne transfery na sieci (ilość przetransferowanych - pobranych, wysłanych danych), pokaże mi te transfery w rozbiciu na użytkowników IP, umożliwi założenie limitów up/down i łącznej ilości pobranych/wysłanych danych dziennie i/lub miesięcznie per IP. Przydałby się też wgląd w to do jakich IP/hostów łączy się aktualnie dany user w sieci - w celu wykrycia ewentualnych włamań do sieci LAN czy też działania wirusów na komputerach użytkowników sieci.

Kilka dodatkowych opcji, ale z nimi raczej nie ma problemów i większość routerów je ma: DMZ, klonowanie adresu MAC, VPN, vLAN.

 

Nie udało mi się znaleźć routera, który posiadałby wymienione przeze mnie opcje. Co ciekawe większość z nich ma Gargoyle, które mam zainstalowany na leciwym już routerze. Jednek teraz potrzebuję, aby opcje te były w firmowym sofcie routera.

 

Podobno sporo opcji statystyk ma androidowa aplikacja Tether dla routerów TP-Link. Czy ktoś z Was może to potwierdzić, ewentualnie zaprzeczyć?

 

 

Gość
komentarz
komentarz

 

Godzinę temu, Karioka napisał:

Znalazłam router Mikrotik, który spełniłby moje oczekiwania co do możliwości konfigu, ale to sprzęt dla osób mocno siedzących w temacie sieci

 

zupełnie się nie zgodzę

 

Godzinę temu, Karioka napisał:

Gargoyle

zamiast tego zainstaluj sobie openwrt.

 

Mimo wszystko zainteresuj się MT. Konfiguracja bajecznie prosta, wystarczy skumać jak to jest zrobione (służę pomocą, ale NIE ZROBIĘ za Ciebie konfiguracji [za free]). 

Jak już sobie kupisz MT to zainstaluj sobie program WinBox i z niego konfiguruj a nie z WWW. Nawet jeśli czegoś nie umiesz skonfigurować jest milion albo 2 miliony poradników....

I jeszcze jedno - zapomnisz że masz router :P

 

 

Karioka
komentarz
komentarz

@gavron7 Dzięki. Faktycznie chyba masz rację. W końcu trzeba się też rozwijać. Nie zaszkodzi zdobyć nieco nowej wiedzy :-)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Będziesz zadowolony, proponuję kupić sobie np. hAP AC2 lub wyżej. MikroTiki umieją robić znacznie więcej rzeczy niż Ci się wydaje.. Wdrożysz na nich dowolną/każdą konfigurację jaką chcesz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.