x-kom hosting

Awaria

Ayagami
utworzono
utworzono

Witam.

Dzisiaj rano siedząc przy komputerze przestała mi działać myszka. Nie raz już tak się działo i zawsze reset komputera pomagał. Po resecie (twardym bo miękkiego nie dało się zrobić bo klawiatura też nie działała) Komputer zaczął chodzić lecz na monitorze nic się nie wyświetlało. Przypuszczam, że monitor działa bo odłączając kabel monitora od komputera wyswietla się komunikat "detecting signal". Nie mam możliwości sprawdzenia komputera z innym monitorem, bo monitor ze starego kompa ma starsze wejście. Co mogło być przyczyną tej awarii i jak ją naprawić ( jeśli jest taka możliwość). Z góry dzięki za odpowiedź.

tabun69
komentarz
komentarz

podaj konfiguracje sprzętu.. Mi tutaj śmierdzi spalona płytą główną..

Ayagami
komentarz
komentarz

CPU: Intel c2d e6550

Grafika gforce 8600GTS od gigabyte

plyta: asus p5kc

ramy corsair 2x1gb

monitor szajsung syncmaster 2232BW

dodam, że komputer działa normalnie (Żadnych trzasków pisków itp) tylko nic nie wyświetla się na monitorze a przypuszczam, że gdybym spalił płytę główną to komputer raczej by się nie odpalił.

tabun69
komentarz
komentarz
dodam, że komputer działa normalnie (Żadnych trzasków pisków itp) tylko nic nie wyświetla się na monitorze a przypuszczam, że gdybym spalił płytę główną to komputer raczej by się nie odpalił.

no nie zawsze tk jest.. A sytem laduje Ci sie czy niema nic?

I dlaczego taka nazwa?:) NIe spelnia oczekiwan samung?

monitor szajsung syncmaster 2232BW
Ayagami
komentarz
komentarz

Nie pokazuje NIC a NIC a ten samsung troszkę smuży.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Spróbuj wyjąć i włożyć z powrotem kartę graficzną. Być może coś nie łączy. Jeśli nie pomoże to być może padła grafika, płyta główna, bądź zasilacz (napisz jaki masz).

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj włożyć inną kartę jeśli masz taką możliwość

Ayagami
komentarz
komentarz

Zasiłka chieftec 450w. Przełożenie karty do innego slota pci nie pomogło a monitor sprawdziłem na 2 kompie i działa. NIestety nie włożę innej karty bo mam w starym kompie kartę AGP

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.