x-kom hosting

Poszukiwane urządzenie zbierające WiFi, przekazujące sygnał po skrętce

Nevras
utworzono
utworzono

Stosunkowo prosty case - dostarczyć połączenie internetowe do telewizora. Jest jedno "ale" - system telewizora całkowicie daje .... począwszy od zamulającego menu po ciągłe problemy z łączeniem się z WiFi (1/10 przypadków połączy się od razu, 9/10 widzi sieć ale się z nią nie łączy lub nie ma dostępu do internetu po połączeniu). Gdyby nie super obraz i idealna czerń, wymieniłbym go na inny.

 

Pomysł - wykorzystać port Ethernet w TV, ale nie mam opcji puszczenia kabla bezpośrednio z routera. Czy jest urządzenie, pojedyncze, które połączy się z istniejącą siecią WiFi i po kablu przekaże sieć do telewizora? Google średnio podpowiada.

 

Myślałem jeszcze o Google Chromecast, ale domyślam się, że to funkcjonalność SMART TV na wybranym kanale HDMI? Nie przekazuje zebranego WiFi, tak aby sieć była dostępna w podstawowym menu telewizora przy wyłączonej karcie/funkcji WiFi w TV?

Gość
komentarz
komentarz
37 minut temu, Nevras napisał:

Czy jest urządzenie, pojedyncze, które połączy się z istniejącą siecią WiFi i po kablu przekaże sieć do telewizora?

Tak jest.

 

38 minut temu, Nevras napisał:

ale domyślam się, że to funkcjonalność SMART TV na wybranym kanale HDMI?

Na czym? Co to jest kanał HDMI? HDMI nie ma kanałów?!

 

38 minut temu, Nevras napisał:

Nie przekazuje zebranego WiFi, tak aby sieć była dostępna w podstawowym menu telewizora przy wyłączonej karcie/funkcji WiFi w TV?

Napisz to po polsku to może ktoś skuma.

 

 

Tyle czepiania a co do problemu, 2 rozwiązania w tych samych przedziałach cenowych tj. ok 130zł (bez ciągnięcia kabla, który byłby najlepszym wyjściem ale jak nie chcesz to nie):

1. router z funkcją klienta (każdy obecny router) 

2. PLC - w komplecie dostajesz 2 urządzenia, jedno podłączasz po stronie routera, drugie w dowolnym miejscu na tej samej fazie i przesyłają między sobą neta przez sieć elektryczną.

Nevras
komentarz
komentarz
2 minuty temu, gavron7 napisał:

Tak jest.

Tutaj już wiedziałem, że będzie dobrze :D

 

3 minuty temu, gavron7 napisał:

Na czym? Co to jest kanał HDMI? HDMI nie ma kanałów?!

Port HDMI. Lepiej?

 

4 minuty temu, gavron7 napisał:

Napisz to po polsku to może ktoś skuma.

To była dalsza myśl względem obaw o ograniczoną funkcjonalność Google Chromecast, tj. po podłączeniu Chromecast do telewizora (port HDMI) i podłączeniu do sieci domowej (WiFi) będziemy mieć dostęp do treści internetowej z poziomu Chromecast, ale z poziomu telewizora (np. wbudowanego menu TV, może warto dodać, że jest to android TV) już tego WiFi mieć nie będziemy (przy wyłączonej wbudowanej w tv karcie komunikacyjnej).

 

Moja kolej :D

 

7 minut temu, gavron7 napisał:

bez ciągnięcia kabla, który byłby najlepszym wyjściem ale jak nie chcesz to nie

Jedno to chcieć, a drugie móc. Stąd napisałem, że "nie ma opcji puszczenia kabla bezpośrednio z routera". Ale to tylko TV, nie komputer czy pleja, które mogłyby już tracić na takich dziwnych topologiach.

 

8 minut temu, gavron7 napisał:

router z funkcją klienta (każdy obecny router)

Przerost formy nad treścią?

 

9 minut temu, gavron7 napisał:

PLC - w komplecie dostajesz 2 urządzenia, jedno podłączasz po stronie routera, drugie w dowolnym miejscu na tej samej fazie i przesyłają między sobą neta przez sieć elektryczną.

PLC to znam z doświadczenia jako sterownik dla automatyków. Chodzi o coś typu TP-Link Deco, swoją drogą z przydatnym Mesh'em? Ale...

 

51 minut temu, Nevras napisał:

Czy jest urządzenie, pojedyncze, które połączy się z istniejącą siecią WiFi i po kablu przekaże sieć do telewizora?

Ale jednak pozostańmy przy założeniu rozwiązania z pojedynczym urządzeniem.

 

Wybaczcie.

@gavron7 na pewno jesteś pomocnym użytkownikiem, ale tak dawno nie uczestniczyłem w życiu jakiegokolwiek z for, że aż łezka w oku się zakręciła za nostalgią dawnych lat, a Twoje wypowiedzi były jak przysłowiowa płachta na byka :D Po co ta uszczypliwość? :P Ciekawe czy ja kiedyś też pisałem tyle nader treści dla noobków z dawnych for.

 

Anyway.

Pomijając szukania rozwiązania wśród tanich AP, znalazłem coś takiego - TP-LINK TL-WA850RE.

 

14 minut temu, gavron7 napisał:

2 rozwiązania w tych samych przedziałach cenowych tj. ok 130zł

Tutaj wyszło połowę taniej, a zdecydowanie wystarczająco :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
8 minut temu, Nevras napisał:

PLC to znam z doświadczenia jako sterownik dla automatyków. Chodzi o coś typu TP-Link Deco, swoją drogą z przydatnym Mesh'em? Ale...

nie, żadne wifi na PLC. normalne na świecie stare ale jare

 

np. pierwsze co mi wyskoczyło, ale w PL ceny podobne

https://www.amazon.pl/TP-Link-TL-PA4010-KIT-energooszczędny-kompatybilny/dp/B00A0VBPLM/ref=asc_df_B00A0VBPLM/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504254680546&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=5669482806613260827&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9067409&hvtargid=pla-351804171988&psc=1

 

8 minut temu, Nevras napisał:

płachta na byka :D Po co ta uszczypliwość?

wiem :) taki jestem :P 

 

8 minut temu, Nevras napisał:

Tutaj wyszło połowę taniej, a zdecydowanie wystarczająco :)

to jak chcesz taniej to proszę :)

TPLINK 740N - 10zł na olx kupujesz i masz :P

https://www.olx.pl/d/oferta/router-tp-link-tl-wr740n-standard-n-150-mb-s-CID99-IDNisqt.html#7bea167eb6

 

bez problemu robi dokładnie to co chcesz :> a w dodatku ma 4 porty. W sumie jakbyś wgrał OpenWrt zamiast oryginału to byś miał 5 portów i MASĘ możliwości, gdzie routery za 200zł nie mają takich :P

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.