x-kom hosting

Przegrzewanie

kamill24
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z grzaniem sie procesora amd ryzen 9 5900X . Temperatura bez włączenia jakiejkolwiek gry czy programu wacha sie pomiedzy 60 a 80 stopni, konkretnie jest coś nie tak. Posiadam Chłodzenie wodne MSI MAG CORELIQUID 240R . do tego wentylatory w obudowie 2X 20 CM z przodu, jeden z tyłu 12 cm. wtlaczajace powietrze do obudowy. Jeden na bocznej szybie 12 cm wysysający powietrze no i 2 na gorze wyciagajace powietrze które należą do chłodzenia wodnego, komputer nie jest podkręcany, nie mam pojęcia co moge zrobić, nie chce usmażyć kompa, chłodzenie wodne zakładane bylo w serwisie komputerowym

 

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

 

 

ero123
komentarz
komentarz

Jaka obudowa? Chłodzenie na pewno dobrze przylega do procesora?

kamill24
komentarz
komentarz
Jaka obudowa? Chłodzenie na pewno dobrze przylega do procesora?
Obudowa..hmm.. powiedziałabym noname. ABCONCORE H500G. Ale jeszcze kilka dni temu procesor tak nie wariował, była temperatura w spoczynku około 45-60 .to itak sporo jak na luźne uruchomienie ale teraz to juz przesada. Czy dolega dobrze nie mam pojęcia, bo jak pisałem serwisant to zakładał i ciężko mi to określić manualnie czy wizualnie bo sie na tym nie znam. Ale jakiś czas temu nie było takich aż temperatur. Jedyne o czym nie napisałem to ze kilka dni temu po czyszczeniu komputera karta graficzna odmówiła posłuszeństwa i nie startowała a plyta główna pokazywała błąd VGA. Ale na nastepny dzień "magicznie" zaczęło wszystko spowrotem działać f3fa2af6a3e49277ae09cf5f61478e0f.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

W takim razie nie wspomniales najwazniejszego. Wyglada to na powazniejsze uszkodzenie elektryczne. Ten cooler master zasila jaka karte grafiki ???  

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Upewnij się czy to AIO w ogóle działa.

kamill24
komentarz
komentarz
W takim razie nie wspomniales najwazniejszego. Wyglada to na powazniejsze uszkodzenie elektryczne. Ten cooler master zasila jaka karte grafiki ???  
Zasila karte grafiki Msi radeon rx590

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Upewnij się czy to AIO w ogóle działa.
Wentylatory na chodzeniu się kręcą i w ustawieniach msi dragon center zmieniają obroty zależnie od aktualnej temperatury. Obroty pompy pokazuje na około 3800 ale to tez wiadomo sie zmienia. Więc ogolnie chyba działa. A jak mogę zobaczyć czy jest dobrze zmontowane? Szczerze to nawet nie wiem jak to sie otwiera. I czy jak cos rusze to czegoś calkiem nie popsuje. Jestem zielony jeśli chodzi o chłodzenie wodne dlatego też montował mi je serwisant. Mówił niby ze daje jakąś bardzo dobrą paste za co zresztą extra dopłacałem. Ale całościowego efektu tego chłodzenia zbytnio nie widać.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

kamill24
komentarz
komentarz

Czy ktoś pomoże w temacie? Bo widze że wszystko ucichło...czy poprostu lepiej dać do serwisu do sprawdzenia? Ale czy sewisant który je montował jeśli zrobił coś nie tak to tym razem zrobi to konkretnie?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

On to montował niech naprawia za free, tym bardziej że dopłacałeś za pastę a efektów brak.

leelareso
komentarz
komentarz

Zawsze możesz zjechać z napięciami na cpu bo z doświadczenia wiem mają zawyżony woltaż np  mój ryzen 7 5800x miał domyślnie 1.47v i temperatury w testach i  ogólnie były wysokie przy 4.8 ghz więc mu obniżyłem do 1.25v i wszystko działa stabilnie z max temp 60c

  • 2 tygodnie później...
kamill24
komentarz
komentarz
Zawsze możesz zjechać z napięciami na cpu bo z doświadczenia wiem mają zawyżony woltaż np  mój ryzen 7 5800x miał domyślnie 1.47v i temperatury w testach i  ogólnie były wysokie przy 4.8 ghz więc mu obniżyłem do 1.25v i wszystko działa stabilnie z max temp 60c
Co do napiecia to jest automatycznie ale ciągle skacze. Od 1v z hakiem do nawet 1.6 glownie jest około 1.460-1.480

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka



Co do napiecia to jest automatycznie ale ciągle skacze. Od 1v z hakiem . glownie jest około 1.460-1.480

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka



6a5dd6d445afbf91df1cba53503b8176.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

Hoho do 1.45v dobija na rdzeniu. Wypadałoby zrobić undervolting faktycznie.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jakie masz w ogóle MOBO? - można zrobić update biosu bo ewidentnie płyta za duże dobija.

kamill24
komentarz
komentarz
Hoho do 1.45v dobija na rdzeniu. Wypadałoby zrobić undervolting faktycznie.
Co mam tam powpisywać w voltach? Nie wiem gdzie ma ile być tak szczerze powiedziawszy. 86f3341810d3ec78c70b000eb91f0e58.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Co mam tam powpisywać w voltach? Nie wiem gdzie ma ile być tak szczerze powiedziawszy. 86f3341810d3ec78c70b000eb91f0e58.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Opcje overclockingu kliknąłem dopiero w bioselie na chwilę żeby pokazaly sie opcje. Inaczej tez poprostu pisało auto wszedzie i sie nie dalo nic zmieniać, procesor nie jest podkręcany

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

kamill24
komentarz
komentarz
Jakie masz w ogóle MOBO? - można zrobić update biosu bo ewidentnie płyta za duże dobija.
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI. niby serwisant jak zmienial procesor i montował chlodzenie wodne to robił aktualizacje biosu i cos kombinował bo mówił że procesor nie chciał współpracować z pamięcią ram(CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 4X 8GB DDR4 3600) Ale mówił ze mu sie udało z tym zrobić



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.