x-kom hosting

Wirus przez Windows Update? wuauclt.exe

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
pitek1998
utworzono
utworzono

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum, a także niezbyt zaawansowanym użytkownikiem komputera. Właściwie można powiedzieć że jestem na początkowym etapie tej drogi. Chciałbym zadać swoje pierwsze pytanie. Mianowicie po przeczytaniu tego artykułu https://www.pcworld.pl/news/Hakerzy-odkryli-jak-rozpowszechniac-malware-przez-Windows-Update,435773.html/ poczułem nieodpartą chęć przetestowania tego o to polecenia wuauclt.exe /UpdateDeploymentProvider [path_to_dll] /RunHandlerComServer.

Wkleiłem to do wiersza poleceń i chciałbym się dowiedzieć czy w miejscu gdzie pisze [path_to_dll] powinienem podać jakąś ścieżke czy zostawić to raczej jak jest. Dodam że nie zostałem w ostatnim czasie zaatakowany przez opisane zagrożenie tutaj tylko moje pytanie tyczy się raczej w kontekście ewentualnej przyszłej obrony gdyby taka konieczność oczywiście zaszła. Bo ja już wkleiłem to polecenie do cmd jako admin wcisnąłem enter i poszło. Na razie nic się nie dzieje ale chciałbym wiedzieć co na przyszłość robić w takim przypadku żeby nie zadawać więcej tego typu pytań na tym forum. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

  • Dobra wypowiedź 1

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Wygląda na to, że artykuł został w nieprawidłowy sposób przetłumaczony na język polski... to polecenie, które wkleiłeś to służy właśnie do uruchomienia zainfekowanego pliku .dll (dlatego podana jest jeszcze ścieżka - "path_to_dll"). Natomiast to polecenie w takiej formie nic nie zrobi...

 

Oryginalny artykuł: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/lazarus-hackers-use-windows-update-to-deploy-malware/

 

Swoją drogą, jak na ten artykuł trafiłeś?

pitek1998
komentarz
komentarz (edytowane)

Po prostu wpisałem w przeglądarke hasło windows i w sekcji wiadomości po przeklikaniu paru stron pojawił się ten o oto artykuł https://www.google.com/search?q=windows&tbm=nws&ei=PGH6YdPTGu_5qwH62KrIDw&start=10&sa=N&ved=2ahUKEwjT4dHx6-D1AhXv_CoKHXqsCvkQ8NMDegQIARBP&biw=1600&bih=767&dpr=1. Żeby go zobaczyć trzeba na sam dół scrollować. Pojawi się artykuł pt."Hakerzy odkryli jak rozpowszechniać malware przez...Windows Update.

Czy jest jakiś sposób aby wycofać wprowadzone zmiany? Dobra ok ja wiem że może nic nie zrobi to polecenie w takiej formie w jakiej wprowadziłem ale skoro nic nie robi to czy mogę to jakoś usunąć?

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Nie masz się czym martwić. To było tylko polecenie, które i tak nic nie zrobiło.

Cytuj

Czy jest jakiś sposób aby wycofać wprowadzone zmiany?

Możesz też zawsze wrócić do punktu przywracania systemu, jeżeli był wcześniej utworzony.

  • Super 1
pitek1998
komentarz
komentarz

ok wielkie dzięki

 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.