x-kom hosting

VPN - czy jesteśmy namierzalni przez Policję?

Elek1w
utworzono
utworzono

Dzień dobry, zaciekawiła mnie jedna rzecz. Czy zakładając konto przy użyciu VPN i robią co kolwiek przy użyciu VPN na tym koncie jesteśmy namierzalni przez Policję. Chciałbym żeby odpowiedziały mi osoby które się na tym znają.

Anawa
komentarz
komentarz

Czyli zakładamy, że chcesz robić coś nielegalnego. skoro chodzi o namierzanie przez policję... ?

 

Myślę, że @gavron7 może odpowiedzieć na Twoje pytanie :)

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

hahaha :)

 

"jesteśmy namierzani" zawsze i wszędzie... a kim Ty jesteś że mieliby Cię namierzać? :)

 

Temat wałkowany wielokrotnie przeze mnie na tym forum, nauczcie się szukać a nie powielać tematy! Dobra, ale do rzeczy:

1. aby kogoś w ogóle zacząć namierzać to potrzebny jest nakaz prokuratorski, a żeby to było potrzebne jest doniesienie na policję/prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa itp.

2. zawsze zostawiasz ślad po sobie, czy to używając VPN czy TOR czy to równocześnie obu rzeczy, czy w ogóle nic nie używaąc. Kwestia jest tylko czasu w jakim to nastąpi.

Generalnie procedura jest taka: dostają zgłoszenie, pytają operatora kto posługiwał się danym adresem w tym i w tym dniu, idą do Ciebie :)

W przypadku VPNów: taka sama procedura tylko dodatkowo pytają operatora VPN.

W przypadku TORa: j.w. tylko po kolei każdego pośrednika pytają... 

 

A to czy Cię "znajdą" zależy tylko i wyłącznie od rodzaju "przestępstwa" które popełnisz i chęci prowadzącego sprawę... Tak samo jak policja złapie Cię na piciu w miejscu - mogą ale nie muszą dać Ci mandat, prawda? Od czego to zależy? Właśnie m.in. od chęci policjanta

Tak czy siak zostawiasz ślad i zawsze jesteś widoczny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chyba że (...) 

 

 

 

 

ps. z vpna czy z Amsterdamu teraz piszesz? :P bo to co napisałem dotyczy PL, nie wiem jak jest w innych krajach, jedyne co się domyślam to to że może być to zdecydowanie szybsza reakcja :P

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.