x-kom hosting

2 dyski M.2 na płycie asrock B450 pro4

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
Iganas
utworzono
utworzono

Witam, mam pytanie czy mogę podłączyć dwa dyski SSD z wejściem m.2 (Samsung 980 oraz Adata XPG SX8200) do jednej płyty głównej (asrock B450 pro4)?

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Można, ale to drugie złącze M.2 poniżej chipsetu jest PCIE 3.0 x2 więc utnie trochę transfery. Samsung 980 bez sensu, tam nie ma DRAM a w tej kwocie leszy jest KC2500, PNY CS3030 czy nawet SX 8200 Pro.

B450%20Pro4(L2).png

  • Dobra wypowiedź 1
Iganas
komentarz
komentarz

Ale to w obydwóch ucina przesył czy tylko w tym drugim złączu? Bo wtedy tego samsunga moge dać do wejścia ultra a adate do tego drugiego wejścia 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Napisałem które jest wolniejsze, 16GB/s, czyli max ok 1950 MB/s realnie.

40 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

to drugie złącze M.2 poniżej chipsetu jest PCIE 3.0 x2

 

Samsung 980 nie jest szybszym dyskiem jak SX8200, ani tym bardziej lepszym.

Iganas
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie,  bardzo mi pomogłeś 

  • 1 rok później...
Cuban
komentarz
komentarz

czesc. odgrzewam temat.. wlasnie wlozylem drugi dysk w plyte b450 pro4 i w biosie go nie widac. Cos musze zrobic zeby uruchomic ten dysk?

qustosz
komentarz
komentarz

W SATA patrzysz czy w NVMe w BIOSie?

Cuban
komentarz
komentarz

SATA patrzysz czy w NVMe < i tu i tu... i nie widac dysku m2

 

wiec wpialem drugi dysk w port pod grafiką i nie widac go. Na pierwszym mam system. Jestem po update bioru na najnowszy i nie widac dysku

qustosz
komentarz
komentarz

Zrób zdjęcie z BIOSu tam gdzie pokazuje dyski NVMe i wklei tutaj.

Grafikę masz w tym dolnym slocie PCI-e czarnym?

qustosz
komentarz
komentarz

NVMe configuration na dole wejdź i daj zdjęcie.

Cuban
komentarz
komentarz

@qustosz noe przeciez dalem...  FOTO 2 jest wlasnie z tego

qustosz
komentarz
komentarz

Sorry :) 

 

Trzeba by Samsunga sprawdzić na innej płycie głównej, a ADATA na drugim slocie działa? :)

Cuban
komentarz
komentarz

A dlaczego mam sprawdzac samsunga skoro ja mam inny dysk niz samsung? Mam lexara. Mi chodzi o sam fakt ze wogole drugiego dysku nie widac

Cuban
komentarz
komentarz
3 godziny temu, qustosz napisał:

Trzeba by Samsunga sprawdzić na innej płycie głównej

kto w obecnych czasach ma w szafie druga zapasowa plyte? :D nikt! a dysk nie dziala ani w slocie na plycie glownej ani w kieszeni na dysk m2 :) juz zrobilem zwrot .. nie bede sie wkur*ial :D 

qustosz
komentarz
komentarz
Dnia 1.02.2022 o 15:11, Iganas napisał:

Witam, mam pytanie czy mogę podłączyć dwa dyski SSD z wejściem m.2 (Samsung 980 oraz Adata XPG SX8200) do jednej płyty głównej (asrock B450 pro4)?

Gdzie tu pisze, że masz lexara?

 

Więc włąśnie, trzeba sprawdzić czyja wina. Płyty głównej czy dysku. Jak wajkiejkolwiek innej płycie głónej zadziałą tzn, ze wina płyty głównej, jak tez nie będzie działąć w innej płycie to znaczy, ze dysk walnięty.

Cuban
komentarz
komentarz (edytowane)

@qustosz a czy to ja napisalem orginalny post? :D luknij dobrze :)

i skad ja Ci chlopie wytrzasne inna plyte glowna? Ty masz luzna dodatkowa plyte glowna w domu? bo ja nie :)

qustosz
komentarz
komentarz

Pozdrawiam i życze miłęgo dnia. Niech inni się pomęczą jak mają chęc i cierpliwość.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.