x-kom hosting

Ciągłe "blokowanie" systemu i resety

Jakub K
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z laptopem HP OMEN 15-en0xxx. Urządzenie posiadam od początku sierpnia 2021 roku, nie sprawiał on problemów do teraz. Otóż, gdy normalnie używam laptopa, nagle bez żadnej wcześniejszej wiadomości wyświetla się na ekranie komunikat o niskim poziomie naładowania baterii, pomimo tego, że mam naładowaną baterię i kabel jest podpięty. Po tym komunikacie od razu ukazuje się biały napis "blokowanie..." na niebieskim tle (coś w stylu zamykania komputera). Ten moment nie trwa dłużej niż 1 sekundę. Potem komputer wyłącza się lub resetuje. Wczoraj doszedłem do tego, że jedynie wyświetlał się komunikat o niskim poziomie naładowania baterii, i nie było tego "blokowania". Dodam, że komputer się nie przegrzewa, okolice 50 stopni na GPU i CPU. Opisany powyżej proces pojawia się cyklicznie co ok. 1/2 godziny, lecz czasem częściej, czasem rzadziej. Podejrzewam, że miały na to wpływ wyłączenia prądu ok. 4 dni temu. Prąd wyłączał się co sekundę około 8/9 razy. Myślę, że to właśnie przez to mam taki problem. Szukałem w internecie porad na ten temat, lecz nic nie pomaga. 

Pozdrawiam

P.S. Podczas pisania tego posta laptop wyłączył się aż 3 razy. (Nie był podpięty do zasilacza).

TMRE
komentarz
komentarz

Wygląda na uszkodzony zasilacz/baterię. Czy laptop podczas "wyłączania" prądu (jak to zwiesz) był podłączony do gniazdka?

 

Jakub K
komentarz
komentarz

tak

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.