x-kom hosting

reinstalacja "ustawienia fabryczne"

damagio
utworzono
utworzono

Witam posiadam Win 10 EDU.

Posiadam w laptopie dwa dyski 
Dysk C  - 128 Gb SSD (tutaj jest system)
Dysk D- 1Tb Hdd ( rożne rzeczy)

Jestem zmuszony wymienić dysk C ( z systemem ) na większy. Kupiłem Samsung 980 PRO 500Gb, Jakoś myśle że ogarne sklonowanie dysku, (adapter USB, program do klonowania, sama wymiane dysku).

Problem mam następujący, przed wymianą dysku planuje go możliwie oczyścić. Usunąć wszystkie programy. Najbardziej interesuje mnie "powrót do ustawień fabrycznych". istnieje taka forma reinstalacji windowsa?  Istnieje fukcja która jakby formatuje dysk i instaluje system na nowo, i mamy nowy "czysty dysk" ? 

Jeżeli tak, to bardzo prosze o informacje jak tego dokonać. Jeżeli istnieje taka opcja wyobrażam sobie to nastepująco, klonuje obecny dysk ssd na nowy czysty dysk. na nowym dysku reinstaluje system ( w tym momencie ten poprzedni dysk sluży za backup. ) podpinam nowy dysk, i działa. W calej operacji chciałbym pominąc dysk HDD, tak żeby pliki na nim zawarte pozostały nietknięte. 

 

Z góry dziękuje za informacje oraz wszelką pomoc. 

Anawa
komentarz
komentarz

W wyszukiwarce pod Windows wpisz "Resetuj" - powinno się pojawić ustawienie "Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego" . Możesz wybrać potem, czy chcesz aby pliki osobiste zostały zachowane czy usunięte.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.