x-kom hosting

Ciągłe włamania?

TazzIsBack
utworzono
utworzono

Serwus,

We wrześniu będąc w delegacji zorientowałem się, że z mojego konta bankowego zniknęło równo 800 zł. Ktoś włamał mi się na konto Google i założył konto Google Ads i stworzył kampanię reklamującą rosyjskie strony dla dorosłych. Kasę odzyskałem, system przeinstalowany. Jak złamano weryfikację dwuetapową? Do tej pory nie wiem. Support Google również.

 

W grudniu włamano mi się ponownie - tym razem poza kontem Google łupem padł Facebook - włamania tym razem z Estonii. Szybkie zmiany haseł, przeinstalowanie systemu. Obyło się bez szkód.

 

Myślałem, że to już spokój.

 

Wczoraj trafiłem na izolację w związku z wykryciem wirusa. Zalogowałem się na maila służbowego i... W ciągu trzech minut coś zaczęło rozsyłać z niego spam. Ponad 80 wiadomości w 3 minuty! Przeskanowałem kompa - nic. Reinstal systemu.

 

 

Oczywiście przy reinstalu format obu dysków, po instalacji systemu wrzucam tylko niezbedne pliki (fotki, filmiki, dokumenty) które uprzednio zgrywam na dysk przenośny.

 

 

Kaspersky Total Security nie wykrywa niczego. Malwarebytes również. Czy możecie mi coś polecić, bym się upewnił, że mogę korzystać z komputera bezpiecznie? 

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1

eryk93
komentarz
komentarz

Esset Scanner Online wypróbuj, musiałeś w coś przypadkiem kliknąć i dałeś komuś dostęp 

Pozmieniaj też wszystkie maile 

TazzIsBack
komentarz
komentarz
7 minut temu, eryk93 napisał:

Esset Scanner Online wypróbuj, musiałeś w coś przypadkiem kliknąć i dałeś komuś dostęp 

Pozmieniaj też wszystkie maile 

Nic z tych rzeczy. Jeżeli chodziło Ci o zmianę haseł to już dawno porobione. 

eryk93
komentarz
komentarz

Nie zmianę haseł a założenie nowych adresów mailowych i ich zmianę w każdym miejscu w którym się logowałeś i ponowna zmiana haseł na kontach fb itd

TazzIsBack
komentarz
komentarz
2 godziny temu, eryk93 napisał:

Nie zmianę haseł a założenie nowych adresów mailowych i ich zmianę w każdym miejscu w którym się logowałeś i ponowna zmiana haseł na kontach fb itd

Korzystam z jednego maila w zbyt wielu aspektach prywatnych i służbowych. Bez szans. 

Erogan
komentarz
komentarz (edytowane)

Polecam trzymac telefon, laptop przy sobie. Dzisiaj trzeba wziac pod uwage ze ktos znajomy(w pracy, przyjaciel a nawet ktos z rodziny) moze podejrzec Twoje dane, zajrzec w bibilioteczke hasel i uzyc to w niecnym celu chodziazby w przyszlosci. Wiele takich spraw widzialem, czlowiek czasem sie nie spodziewa a okazja czyni zlodziejem. Wszystko wskazuje ze tak u Ciebie "moglo" sie stac. Raz moglo sie zdarzyc wlamanie, jakis malware ale u Ciebie po zmianach kont, reinstalacji systemu, nowych hasel drugi raz to juz jest cos na rzeczy. Pilnuj telefonu jak Paszportu za granica.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.