x-kom hosting

Prywatna sieć domowa - problem

peterrr
utworzono
utworzono

Witam

Na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich serdecznie

Teraz chciałbym w 3 zdaniach nakreślić problem.

Otóż mieszkam w budynku wraz z ponad 150 innymi mieszkaniami gdzie net jest wliczony w czynsz (wifi i gniazdka RJ45 w ścianach). Przeraziłem się gdy w sieci zobaczyłem wszystkie urządzenia innych mieszkań (telewizory, konsole, drukarki itp). Jako, ze żona pracuje z domu z użyciem dostępu do wrażliwych danych uznałem, ze korzystanie z sieci w tej konfiguracji jest zbyt dużym ryzykiem.

Kupiłem wiec ruter Asus RTA-AC86U i skonfigurowałem go jako prywatna, ukryta i zabezpieczona sieć (dedykowane IP na TorGuard). Dodatkowo zmieszałem zasięg rutera aby nie siać sygnału na zbyt wiele mieszkań.

Dziś zarządca budynku rozesłał emaile ze ostatnio są problemy z internetem bo ktoś używa zewnetrznego rutera i będą starali sie namierzyć tą osobę. Sądzicie, ze chodzi o mnie? Czy w jakiś sposób mogę negatywnie wpływać na infrastrukturę sieci w budynku?

Będę wdzięczny za odpowiedz znawców tematu. W razie wątpliwości pytajcie

Pozdrawiam serdecznie

p3t3r

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
12 godzin temu, peterrr napisał:

Jako, ze żona pracuje z domu z użyciem dostępu do wrażliwych danych uznałem, ze korzystanie z sieci w tej konfiguracji jest zbyt dużym ryzykiem.

Ciekawe, mam pewne ale, ale zostawie je dla siebie :>

 

Co do tematu to może napisz jak podłączyłeś (bo jeśli dobrze czytam to istnieje bardzo duża opcja że źle to podłączyłeś i to co zrobiłeś jest MEGA bez sensu). A pewnie masz jakąś umowę na tego neta, a w niej kary za takie działanie jak robisz...

 

 

 

  • 3 tygodnie później...
peterrr
komentarz
komentarz
Ciekawe, mam pewne ale, ale zostawie je dla siebie :>
 
Co do tematu to może napisz jak podłączyłeś (bo jeśli dobrze czytam to istnieje bardzo duża opcja że źle to podłączyłeś i to co zrobiłeś jest MEGA bez sensu). A pewnie masz jakąś umowę na tego neta, a w niej kary za takie działanie jak robisz...
 
 
 

Witam
Przepraszam za późne odpisanie, byłem bardzo zabiegany…..
Ruter konfigurowal mi człowiek posiadający duża wiedzę w temacie IT (w przeciwieństwie do mnie). Jak jest to podłączone? Ze skrzynki tzw rutera podłączyłem się do mojego Asus RT-AC86U. Wgrane zostało oprogramowanie i skonfigurowana zakładka VPN client.
Okazało się ze problem był trywialny, a mianowicie zmieniałem hasło do usługi vpn TorGuard i zapomniałem zmienić go w ruterze. Po wpisaniu poprawnego hasła wszystko śmigało ok.
Tymczasem dziś…..zaktualizowałem FW rutera i okazało się ze po aktualizacji nie działa mi sieć domowa na moim statycznym IP.
Czy ktoś dałby radę mi pomoc? Z góry dziękuje
Załączam fotki z zakładki rutera o vpn
1fd5d21f5874f4a4e5def78797aba70a.png2a01e26ae051d4ff85ba319c9fb12469.png
gavron7
komentarz
komentarz

Co Ty bierzesz? Napisz normalnie i po polsku bo z żadnej Twojej wypowiedzi nie wynika nic poza bzdurami i bełkotem. :(:(:(




Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.