x-kom hosting

Komputer po zainstalowaniu programu Malwarebytes ,zaczął używać ogromne ilości pamięci ram.

Dazi
utworzono
utworzono (edytowane)

pc.thumb.png.c68768c8201466eb0dbfef2fafed2f7d.pngOstatnio pobrałem program Malwarebytes bodajże tak się nazywał, nie wiem czy to dziwny zbieg okoliczności  czy coś innego ale od momentu pierwszego skanu wszystkie aplikacje zaczęły używać o wiele więcej ramu niż wcześniej(W załączniku przesyłam przykład ile chrome zużywa mi teraz pamięci). Wcześniej liczby te były o wiele wiele mniejsze więc nie wiem skąd nagle ten przyrost. Zaznaczam ,że praktycznie każda aplikacja zaczęła zużywać chodź trochę więcej tej pamięci . Czy ktoś miał podobny problem?

eryk93
komentarz
komentarz

Najwięcej pamięci, to pożera ci Google Chrome. 

 

MalwareBytes to nie antywirus, a program, który wyłapuje to co antywirus pomija tzw "robaczki" etc. 

Dazi
komentarz
komentarz

@eryk93 Rzeczywiście , mój błąd. Chrome to jedna z paru innych aplikacji które również pożerają tą pamięć, bo jest ich więcej tylko poprostu nie były włączone 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Zobacz, czy przypadkiem nie aktywowałeś trial wersji premium Malwrebytes gdzie występuje ochrona w czasie rzeczywistym.

Dazi
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa  Odinstalowałem już program. Mimo tego ta ochrona może gdzieś dalej działać ?

 

Co ciekawe po wejściu na moje inne konto Windows, owego problemu nie ma i zużywanie jest takie jakie było wcześniej , więc jest to chyba problem bezpośrednio związany z tym kontem.                                                                                                       1912456656_Beznazwy.png.c124b5c5cd4956a42053cd24a94317c1.png

Anawa
komentarz
komentarz

Czy masz jakieś rozszerzenie w Google Chrome zainstalowane?

Dazi
komentarz
komentarz

@Anawa Jakieś mam. 

eryk93
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Dazi napisał:

@Anawa Jakieś mam. 

Jakie konkretnie? Zbyt duża ilość wtyczek potrafi przymulić przeglądarkę, co zwiększa też zapotrzebowanie na ram

  • Dobra wypowiedź 1
Dazi
komentarz
komentarz (edytowane)

uBlockOrigin, Regulacja głośności dla Google Chrome oraz uTorrent easy client. I to wszystkie 

 

EDIT: po usunięciu wtyczek nie doszło do większej zmiany , ale zauważyłem że gdy zmieniłem konto google przeglądarka nie zużywała tyle pamięci i na tym głównym koncie które zżera tyle ramu ,zawsze jest o jakieś 1,2 zakładek więcej w menadżerze zadań.  

Czy może istnieć jakaś opcja w ustawieniach która jest temu winna ?

 

Anawa
komentarz
komentarz

Co to znaczy, że zmieniłeś konto Google?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.