x-kom hosting

procesor szybko się grzeję

sot
utworzono
utworzono

witam mam drobny problem z moim procesorem , jego zbyt duża temperatura w czasie pracy prowadząca do wyłączenia komputera ,grzebałem nieco w obudowie (przeczyściłem z kurzu ,przepiołem kable tak aby jak najmniej zajmowały miejsca w obudowie ) ale cóż temperatura nadal wynosi ok 54 c przy normalnej pracy a podczas grania zwrasta do ponad 60 powodując bezwarunkowe wyłączenie komputera .

Dodam iż raczej wykluczam awarię zasilacza ponieważ wszystko było ok a cała ta farsa zaczeła się dość niedawno bo jakieś dwa tygodnie temu od paru dni niebespiecznie się nasila

moja konfiguracja :

amd sempron 2200+

radeon 9250

ddr 512

zasilacz 350 w

Tomek
komentarz
komentarz

Sprawdz czy radiator jest dobrze umieszczony

czy jest poprawnie rozprowadzona pasta termoprzewodząca.

Uporządkuj taśmy w obudowie.

Masz jakieś dodatkowe wentylatory,

Czy prcesor jest po OC.

Może ten wentylator jest za mało wydajny i nalezy go wymienić.

  • 2 tygodnie później...
sot
komentarz
komentarz

może mieć coś wspólnego fakt iż procek zamiast dawać 1,5 gh daje tylko 0,9

to się nazywa pomoc dobrze że są inne fora bo było by kiepsko ,ale coż jesteście do niczego pod względem pomocy l zainteresowania

Gość
komentarz
komentarz
może mieć coś wspólnego fakt iż procek zamiast dawać 1,5 gh daje tylko 0,9

to się nazywa pomoc dobrze że są inne fora bo było by kiepsko ,ale coż jesteście do niczego pod względem pomocy l zainteresowania

Dużo da się przeboleć, ale na pewno nie taką niesprawiedliwą i bezpodstawną ocenę tego (moim zdaniem) wspaniałego forum komputerowego.

Co jak co, ale jeśli chodzi o pomoc, to przez internet za pośrednictwem forów nigdzie takiej nie otrzymasz.

Widać, że kolejny dzieciak dorwał się do komputera, i jeśli nie uda mu się naprawić go z dużą pomocą forumowiczów to od razu płacze i ich wyzywa.

Szkoda gadać. Co do prędkości - Intel Eist lub Step by step - spadek wydajności przy b. małym obciążeniu procesora. Co do temperatury:

Podłącz lepiej chłodzenie. Jeśli to nie pomoże, kup nową pastę termoprzewodzącą, ewentualnie nowego coolera. Kręciłeś?

50-60 Stopni to jeszcze nie tak dużo. Jeżeli płytka Ci odłącza kompa przy takiej tmp. to coś chyba grzebałeś w biosie. Na ogół komp wyłącza się przy temp. 80-90 stopni Cpu. Wczytaj podstawową konfigurację biosa (Load Setup Defaults). Jak to nie pomoże, a nie chce Ci się wydawać kasy to zaryzykuj zmiane temp. rpzy jakiej komp się wyłącza.

Teroic
komentarz
komentarz

PC sie wylacza a nie resetuje? Sprawdz Temp Dysku (wszystko mozliwe jesli dziecko neo nie wie co jest grane)

sot
komentarz
komentarz
PC sie wylacza a nie resetuje? Sprawdz Temp Dysku (wszystko mozliwe jesli dziecko neo nie wie co jest grane)

dziecko neo dobre :D

nie będę tego komentować i tym samym zniżać sie do poziomu autora postu

co do tem. dysku jest ok

Gość
komentarz
komentarz

Podstawa to dobrze nałożona pasta termoprzewodząca. Jeżeli masz Semprona BOX, to musisz zdjąć starą pastę, bo to już jest skamielina, a nie pasta. Prędkość procesora nie ma tu znaczenia, a dokładniej powinno być odwrotnie - niższa prędkość = niższa temperatura. W biosie musisz ustawić częstotliwość FSB 166MHz, a masz pewnie 100MHz.

  • 5 tygodni później...
sot
komentarz
komentarz
Podstawa to dobrze nałożona pasta termoprzewodząca. Jeżeli masz Semprona BOX, to musisz zdjąć starą pastę, bo to już jest skamielina, a nie pasta. Prędkość procesora nie ma tu znaczenia, a dokładniej powinno być odwrotnie - niższa prędkość = niższa temperatura. W biosie musisz ustawić częstotliwość FSB 166MHz, a masz pewnie 100MHz.

tak mam 100 Mhz ale gdy dam na 166Mhz to komputer chodzi mi około 2-3 min. i to wszystko następnie się wyłącza i tyle zostaje tylko włączona klawiatura POMOCY

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.