x-kom hosting

Problem z rolką myszy - automatyczny klik

siberia
utworzono
utworzono

Cześć, w mojej myszce pojawił się ostatnio następujący problem: podczas scrollowania środkowy przycisk myszy (scroll) sam klika (kursor wtedy zmienia się w takie kółko ze strzałeczką do automatycznego scrollowania, pewnie wiecie co mam na myśli). Odbywa się to w regularnych odstępach czasu i w mojej opinii jest uzależnione właśnie od scrollowania. Czy ktoś ma pomysł, jak można to naprawić? Jest to bardzo irytujące, myszka jest nowa i nie mam ochoty oddać jej na gwarancję, bo będę musiał potem czekać aż to naprawią, a moja zapasowa mysz jest po prostu kiepska.

Sławomir
komentarz
komentarz

Kółko myszy jest proste czy odstaje w lewo lub prawo?

możliwe ze przez jakieś uderzenie wyskoczyło ze swojego "zapięcia"

jedyny sposób jak to naprawić lub cokolwiek z tym zrobić, to rozebranie myszki.

Wiąże się to oczywiście z utratą gwarancji i możliwym uszkodzeniem ślizgaczy pod którymi są śrubki.

 

Ps. czuć jakieś luzy na osi scrola? chodzi góra, dół?

  • Dobra wypowiedź 1
siberia
komentarz
komentarz

Wygląda jakby scroll był delikatnie odstający na prawo. Luzów żadnych nie czuję, chodzi góra-dół normalnie ale mam wrażenie że "ciężej" niż kiedy ją kupiłem. Jakiś czas temu spadła mi z biurka, możliwe, że to po tym się zadziało :/

Sławomir
komentarz
komentarz

Czyli wyskoczyła z zapięcia, byś mógł spróbować zrobić haczyk ze spinacza, może uda się wpiąć kółko na swoje miejsce bez rozbierania.

siberia
komentarz
komentarz

Dzięki, spróbuję tak zrobić! Rozumiem, że mam ten haczyk po prostu "zanurzyć" w ten otwór wokół rolki i spróbować to kółko przesunąć?

Sławomir
komentarz
komentarz

Kółko myszy jest osadzone na czymś na wzór "wykałaczki", w miejscu w którym opada czyli lewa lub prawa strona myszki, podczep ten haczyk.

wtedy spróbuj przeciągnąć ten drucik aby mieć oba końce na widoku.

Następnie ciągniesz za nie i dociskasz myszkę do blatu, będziesz wiedział jak rolka wskoczy na miejsce.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.