x-kom hosting

wentyl do PC

jason182
utworzono
utworzono

Witam,

chcialem na lato kupic wentylator do kompa [tylko ProLine]

Z tych wentylatorow, tylko ze nie chce do obudowy a wiekszosc jest takich wysokich i nadajace sie tylko na obudowe:

http://proline.pl/sklep.php?g=Ch%B3odzenie...atory+Akcesoria

Arctic cooling

Ktory z nich kupic zeby byl uniwersalny? Jeszcze nie wiem na co bedzie skierowany [karta graficzna, CPU, RAM, chipsety].

I gdzie takiego zamontowac ? [mam na mysli gdzie mozna przykrecic, bo gdzie podlaczyc to wiem]

pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Arctic Cooling AF12025 120 mm Case Fan - to się będzie nadawać do wszystkiego

I gdzie takiego zamontowac ?

Chodzi ci, żeby chłodził np. RAM? To połóż go koło ramów :P

jason182
komentarz
komentarz

tak luzem ? nie da sie gdzies przykrecic ?

snip91
komentarz
komentarz

Możesz jakimiś sznureczkami przyczepić do koszyka na napędy 5.25". Niektórzy na karcie grafiki kładli.. ;)

Sonido
komentarz
komentarz
Niektórzy na karcie grafiki kładli.. ;)

Sam tak zrobię, bo już mnie wkurza te wycie i odepnę wentyl fabryczny.

Artur
komentarz
komentarz
Niektórzy na karcie grafiki kładli.. ;)

ja mam tak samo jak na zdjęciu:

dsc00592yn7.th.jpg

tyle że ja mam inny wentyl ;)

jason182
komentarz
komentarz
Arctic Cooling AF12025 120 mm Case Fan - to się będzie nadawać do wszystkiego

kupilem dokladnie tego. troche duzy :P.

Wiec tak. Postanowilem ze zamkne w koncu obudowe zeby tak czesto nie musiec odkurzac. I w tej scianie obudowy ktora byla zdjeta jest taka tub/tunel ktory mial doprowadzac powietrze do wentyla cpu [ale nie szlo mu to bo polowa byla na wentylu a polowa obok :/], w jej miejsce wkrecilem wentyl [ na jednej srubie ale sie trzyma]. I teraz jak zamknalem i kiedy wentyl wyciaga poweitrze na zewnatrz to temp jest taka jakby nie bylo po prostu tej sciany obudowy. a jak dmucha na wentyl CPU to temp wewnatrz robi sie bardzo wysoka.

Moge jeszcze dac na tylej scianie tam gdzie jest miejsce na taki maly wentyl. Wtedy ten AC oprze sie na gniazdach usb/lan i bedzie dmuchal w bok radiatora CPU i na chipsety.

Rozwazam tez zawieszenie go w szufladach 5,25" tylko co zrobic z tasma IDE z DVD ?i ogolnie kablami [np zasilanie] zeby nie blokowaly przeplywu powietrza ?

EDIT: Kto wie jak zdjac taki wentyl z CPU? moze od razu z radiatorem [nie chce niczego uszkodzic] wentyl w ogole nie ma luzu zeby go jakos zdjac :/

07062008214py7.th.jpg

Artur
komentarz
komentarz

ten wentyl na radiatorze jest na takich dwóch zatrzaskach.

jak czyściłem u kumpla to musiałem wyjąć całą płyte główną żeby odpiąć wentyl od radiatora - tak mocno trzyba diabelstwo :P

co do kabli, przypnij je do wewnętrznej obudowy opaskami plastikowymi ;)

jason182
komentarz
komentarz

widzialem te zatrzaski... probowalem je wcisnac zeby moc go zdjac... ani drgnely. na wyjmowanie mobo nie mam czasu

aha.. tam na radiatorze as takie jakby platikowe "sruby" ktore przymocowuja radiator do mobo. i jeden przekrecilem... teraz jest luzny.. ale wszytko trzyma jak nalezy.... co trzeba zrobic zeby sie pozbyc tego radiatora ?

druga sprawa to te kable.... wlasnie te ktore wychodza z zasilacza sa tak sztywne ze nie da rady ich przesunac... a jakby mi sie juz udalo to zasilanie hdd jest zbyt krotkie :/

dzieki za odp

EDIT: przymocowalem ten wentyl z tylu obudowy zeby wial na radiatory z chipsetow i na bok radiatora CPU. mysle ze to bedzie narazie dobre.

Artur
komentarz
komentarz

to odkręć te plastikowe wkręty i wyjmij radiator.

tylko wtedy właściwie musisz się liczyć z nałożeniem nowej pasty termo.

jason182
komentarz
komentarz

Tylko wlasnie jak ? [nie chce ich wylamac, ani zlamac mobo]. Wystarczy je wykrecic ? czy trzeba pociagnac? Jak pociagnalem do siebie to troche wyszedl.

Artur
komentarz
komentarz

tak, przekręcasz wszystkie i delikatnie przytrzymując mobo wyciągasz.

ps. proc może jest `przyklejony` do radiatora i nie chce tak łatwo wyjść. Ja tak miałem i jak pociągnołem to wyrwałem radiator razem z procem :lol:

jason182
komentarz
komentarz

Dorwalem sie do instrukcji plyty glownej... i tam jest napisane zeby nie instalowac dodatkowego wentyla podczas gdy ma sie jakis wentyl na CPU bo to moze zaburzyc przeplyw powietrza wewnatrz.

W moim przypadku w takie dni jak dzis [czyli dosc duszne] po obciazeniu procka temperatura wraca do 33 st. Gdy nie bylo tego wentyla to temp pozostawala na ok 38-39 st. a wentyl z CPU chodizl na kas obrotach... teraz chodzi na minmalnych.

Znalazlem tam tez instrukcje jak zdemontowaca te chlodzenie z CPU. Ponoc zeby zdjac wentyl najpeirw trzeba wykrecic te wkrety. Wiec narazie to pozostawie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.