x-kom hosting

"Aktualizacja zabezpieczeń dla Microsoft Windows (KB5008212)" powolna praca PC

rooger
utworzono
utworzono

Cześć,

w styczniu zassała się aktualizacja (KB5008212) i po instalacji system bardzo zaczął zmulać, niektóre programy są prawie nie do użytku, nawet z przeglądarek trudno korzystać bo zacinają się. Sprawdzałem obciążenie proca, pamięci itd. no niby tu jakoś nie wskazuje żeby nie dało rady. Odinstalowałem aktualizację i zainstalowałem z powrotem ale jest bez zmian, po odinstalowaniu komputer zaczyna pracować jak trzeba. Wyłączyłem więc aktualizację, odinstalowałem tą feralną, a że ona instaluje się namolnie to wywaliłem pliki z folderu "SoftwareDistribution" oraz "Temp". Mimo tego wszystkiego po restarcie komputera ta aktualizacja ciągle się instaluje i ma w głębokim poważaniu moje zabiegi.

Tu mam pytanie, gdzie jeszcze mogą być przechowywane pliki instalacyjne tej aktualizacji i jak mogę ją wywalić na stałe?

Anawa
komentarz
komentarz

W ustawieniach Windows Update masz możliwość wstrzymania aktualizacji o maksymalnie 35 dni. Nie działa u Ciebie ta opcja?

Niebieska
komentarz
komentarz

Spróbuj użyć tego programu do zablokowania aktualizacji https://www.oo-software.com/en/shutup10

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@Niebieska Używasz? Bo ja kiedyś podobnego programu użyłem do zmian w Windows 10 i potem musiałem na nowo system instalować :P (chociaż też nie do końca wiem, czy to była wina programu czy dysku)

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie używam, ale znam osoby, które z tego korzystały i były zadowolone. Ja się trzymam 8.1 póki się da ;)

  • Dobra wypowiedź 1
rooger
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Anawa napisał:

W ustawieniach Windows Update masz możliwość wstrzymania aktualizacji o maksymalnie 35 dni. Nie działa u Ciebie ta opcja?

Działa tylko że akurat ta aktualizacja ją olewa, wygląda tak, jakby pliki tej aktualizacji były już gdzieś na dysku i same się aktualizują.

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj programu podlinkowanego przez Niebieską.

rooger
komentarz
komentarz

Tak. no nic to nie dało. Ta aktualizacja "pliki" są gdzieś w kompie i automatycznie zaczynają się instalować pomimo wyłączenia czy też blokowania aktualizacji.

Jeśli ich nie usunę to rozważam format lub cierpliwe czekanie aż mistrze z Microsoft poprawią to.

rooger
komentarz
komentarz

Poszedł format, zraziłem się do aktualizacji, wyłączyłem dziadostwo.

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

I wstrzymałeś na razie aktualizacje, tak?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.