x-kom hosting

Windows 8.1 problem z czyszczeniem WinSxS

Michauhau
utworzono
utworzono

Witam,

Używam systemu Windows 8.1. Zaczyna brakować mi miejsca na dysku C. Przyczyną problemu jest zawalony folder WinSxS, który ma ponad 20GB.  Znalazłem w internecie pare poradników aby zastosować narzędzie DISM w wierszu poleceń. Jednak nie chce ono działać prawidłowo. Przy dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup zwraca mi błąd 14098 „Magazyn składników jest uszkodzony”. W celu poznania przyczyny  tego błędu użyłem polecenia Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, które informuje „The component Store is repairable. The operation completed successfully.” wiec uruchomiłem Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth i tu kolejny błąd: 0x800f081 „The restore operation failed. Either The repair source was not found or The conponent Store cannoy be repaired.” Pobrałem nawet świeży obraz systemu żeby użyć Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:wim:G:\Sources\Install.win:1 /LimitAccess co też nie zadziałało. 

 

Użyłem również sfc /scannow, który nie znalazł żadnych problemów. 
 

Macie jakieś pomysły jak wyczyścić bezpiecznie i bez problemów ten folder?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Komendy wpisujesz będąc w trybie safe mode (tryb awaryjny)?

Michauhau
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź. Nie tego nie próbowałem. 
 

edit.

W trybie awaryjnym z obsługą sieci przy RestoreHealth dla odmiany wyskakuje błąd 0x800f0906 „The source files could not be downloaded”. 

Edytowane przez Michauhau
Anawa
komentarz
komentarz

Wszystkie najnowsze aktualizacje do Windows 8.1 masz zainstalowane?

Michauhau
komentarz
komentarz

Tak wszystko jest aktualne. Aktualizacje działają bez żadnego problemu. Tryb awaryjny nic nie zmienił niestety. Zwykłe oczyszczanie dysku zadje się jakby w ogóle nie działało bo pokazuje ponad 1GB do usunięcia. Niby wykonuje oczyszczanie ale gdy wejdzie się jeszcze raz w oczyszczanie dysku, nadal wyświetla sie ta sama ilośc danych do usunięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.